Nowa strona 1    Home     Klub     Stal     Stal II     Kibice     Serwis     Redakcja

W sieci jestesmy od 2005 roku bedac tym samym najdluzej funkcjonujacym serwisem Stali. stalowcy.COM to strona od kibiców dla kibiców. Znajdziesz tutaj wiele ciekawych informacji na temat wszystkich sekcji pilkarskich Stali oraz dowiesz sie wiecej odnosnie ruchu kibicowskiego w Poniatowej.

polecamy

W Bełżycach, z rozrywki powtórka...
Mecze Sezon 2007/2008
ZDJĘCIA Z MECZU W GALERII

Wiosną, Stal wygrała w Bełżycach z Unią 1:6, a dziś powtórzyła ten wyczyn, a jak zawsze licznie zgromadzeni kibice z Poniatowej mieli wiele powodów do radości... i zabawy.
Najgroźniejszą akcję gospodarze przeprowadzili już w 2. minucie meczu kiedy to po strzale jednego z napastników Uni, piłka wylądowała na poprzeczce bramki strzeżonej przez Pitra Czaprańskiego. Potem na boisku istniała już tylko jedna drużyna, a odpowiedź na akcję Uni Stalowcy przeprowadzili już minutę później kiedy to z 18 metrów groźnie uderzył Rafał Szczawiński lecz jeszcze tym razem bramkarz wybił piłkę na rzut rożny.
Worek z bramkami otworzył się w 12 minucie... piłkę w środku boiska wywalczył Tomasz Wójcik i podał do Gizy, ten bez przyjęcia na wolne pole do Wójcika a temu nie pozostało nic innego jak dośrodkować piłkę w pole karne gdzie Bartosz Mazurek wpakował ją z najbliższej odległosci. Mecze w których pada siedem goli mają do siebie to, że zawsze można wybrać bramkę meczu. Na pewno za taką można uznać trafienie Szczawia z 22 minuty meczu. Z własnej połowy podawał Tomasz Czępiński, Szczawio bez namysłu uderzył piłkę z powietrza z ok. 20 metrów... bramkarz Uni złapał się za głowe... 2:0!
Po tej bramce piłkarze Stali bawili się na boisku, zakładali siatki, przeprowadzali indywidualne akcje mijając kilku zawodników Uni. Na całej długosci i szerokości boiska panowlai przyjezdni. W pewnym momencie wymieniali między sobą tyle podań, że na trybunach słychac było okrzyk "OLE", wieńczący każde udane zagranie. W 39 minucie po wymienieniu kilkunastu podań Stalowcy wyszli atakiem we 4 na 3 obrońców Uni. I znów prawą stroną pomknął fenomenalny tego dnia Wójcik lecz po jego dosrodkowaniu w trudnej pozycji Sebastian Marzec trafił piłką w poprzeczkę. Wynik do przerwy nie zmienił się.
Pierwszy kwadrans drugiej połowy to popis gry Łukasza Gizy, który po tym okresie miał już skompletowany hat-trick, a Stal prowadziła 5:0. Pierwszege trafienie Giza uzyskał minąwszy 3 obrońców Uni, drugie po podaniu nie kogo innego jak Wójcika. W następnej akcji Nasz napastnik już od połowy boiska biegł sam na bramkę Uni i pewnym strzałem zdobył 3-cią swoją bramkę. Były to kolejno 4, 8 i 12 minuta drugiej połowy. Chwilę później Giza opuścił boisko, a w jego miejsce wszedł Jarosław Wyroślak.
Stal wyraźnie odpuściła i gospodarze w 69 minucie uzyskali honorowe trafienie ale już minutę później Wyroślak ustalił wynik meczu na 6:1. Przypomnę, że dzień wcześniej Jarek strzelił bramkę w meczu rezerw.
W tym okresie gry trener Maciejewski przeprowadził kilka zmian i gra Stali nie była już taka efektywna.

Unia Bełżyce - Stal Poniatowa 1:6 (0:2)