Nowa strona 1    Home     Klub     Stal     Stal II     Kibice     Serwis     Redakcja

W sieci jestesmy od 2005 roku bedac tym samym najdluzej funkcjonujacym serwisem Stali. stalowcy.COM to strona od kibiców dla kibiców. Znajdziesz tutaj wiele ciekawych informacji na temat wszystkich sekcji pilkarskich Stali oraz dowiesz sie wiecej odnosnie ruchu kibicowskiego w Poniatowej.

polecamy

polecamy

WSPÓLNE OCENIANIE STALOWCÓW.
STAL
Wspólnie z trenerem Stali, Markiem Maciejewskim postanowiliśmy ocenić zawodników Stali. W dzisiejszym Lubelskim Sport Expressie, trener Maciejewski wystawił oceny swoim podopiecznym. Cieszyć mogą wypowiedzi trenera na temat niektórych zawodników, wokół których w ostatnim czasie było głośno. Oceny zostały wystawione w skali 1-6. Pod oceną trenera redakcja stalowcy.COM postanowiła wystawić własną opinię i komentarz.

Czy trener Stali potraktuje swoich pupili surowo? Odpowiedź poniżej!

BRAMKARZE:

Piotr Czaprański [ocena: 3-]
20 lat, 5 meczów (6 w podstawowej jedenastce), 511 minut na boisku (średnio 85,17), 1 żółta kartka, średnia nor w LSE 5,5.
Marek Maciejewski:
Niezbyt mnie przekonał do siebie. Ma duże braki w treningu bramkarskim, ale sam się do tego przyznał. W Lubartowie w ogóle nie miał takich ćwiczeń, dopiero teraz trenuje pod okiem Darka Opolskiego i robi postępy.
Stalowcy.COM:
Naszym zdaniem, Piotr miał za mało okazji na „wykazanie się” przed trenerem. Być może zaważyła na tym wpadka w pierwszym meczu Stali w Łęcznej z miejscowym Górnikiem. Po tym meczu trener Stali zaczął nerwowo szukać drugiego bramkarza. Lekkomyślnie oddany na testy do Widzewa, Kamil Styżej okazał się „wolny” i na stałe zajął miejsce w wyjściowej jedenastce. Jeszcze niedawno krążyły plotki w Poniatowej o rzekomej chęci pozbycia się młodego bramkarza. Skoro klub inwestuje w rozwój Piotra, kibice Stali mogą być spokojni o dalszy jego los w poniatowskim klubie.
Nasza ocena: 4

Czy Piotr Czaprański dostanie szansę gry w pierwszej drużynie.

Kamil Styżej [ocena: 4+]
22 lata, 10 meczów (9 w podstawowej jedenastce), 839 minut na boisku (średnio 83,9), średnia not w LSE 5,8.
Zdecydowanie większe ogranie od Piotrka. Po drodze miał epizod w Widzewie. Duża większa pewność siebie. W kilku meczach, zwłaszcza z Wisłą pokazał niezłą szybkość. Dobre warunki fizyczne sprawiają, że nieźle radzi sobie przy dośrodkowaniach . Jego atutem jest przewidywalność.
Po niedokończonych negocjacjach w Widzewie Kamil ostatecznie wylądował w Stali. Przynajmniej takie zapowiedzi padły z ust trenera Maciejewskiego w wywiadzie bodajże dla LSE.Na początku rundy kibice mieli wiele zastrzeżeń do Kamila, zwłaszcza jeśli chodzi o „niezdecydowanie” w polu karnym, ale również jeśli chodzi o komunikację miedzy nim a zawodnikami. Z meczu na mecz te dwa wymienione zastrzeżenia powoli zaczęły się zacierać i teraz kibice w Poniatowej mogą oglądać popisy Kamila w bramce.
Nasza ocena: 4+

Czy Kamil zostanie definitywnie w Stali? Czy może przejdzie do Widzewa?

OBROŃCY:

Tomasz Czępiński [ocena: 5]
24 lata, 14 meczów (13 w podstawowej jedenastce), 1202 minuty na boisku (średnio 85,86), 1 żółta kartka, 1 bramka, średnia not w LSE 6,43.
Jeden z wyróżniających się zawodników. Kluczowe ogniwo bloku defensywnego. Dobrze go znam z czasów, gdy prowadziłem Avię Świdnik. Liczyłem na niego i się nie zawiodłem. Najrówniej grający piłkarz w mojej drużynie
Tomasz jest jednym z tych zawodników Stali, do których prawie wcale nie można mieć zastrzeżeń. Małe wpadki na meczach są od razu tłumione dobrymi interwencjami. Nie bez powodu Tomasz został wytypowany do najlepszej jedenastki IV ligi wg. LSE.
Nasza ocena: 5+

Tomasz Czępiński - najczęśściej typowany zawodnik do jedenastki kolejki.

Jarosław Grajper [ocena: 4+]
25 lat, 13 meczów (13 w podstawowej jedenastce) 1043 minuty na boisku (średnio 80,23) 1 bramka, średnia not w LSE 6,25
Większe doświadczenie od kolegów w defensywie. Powoli zaczyna się charakteryzować stabilną grą w każdym meczu. Dobrze gra głową, przewiduje zagrania rywali. Podstawowy zawodnik Stali.
Jarek źle wyszedł na przeprowadzce wraz/za trenerem Grzegorzem Komorem do Stali Kraśnik. Przed transferem, Jarosław był kluczowym i jednym z „pewniejszych” zawodników. Po powrocie do Poniatowej Jarek stracił na formie i od nowa musiał walczyć o zaufanie u trenera jak i u kibiców. Z tego zadania wywiązał się wzorowo. Jego akcje w defensywie są coraz pewniejsze. Znowu możemy oglądać prawie 100% powstrzymywanie jakichkolwiek akcji przeciwnika. Kamil Stężej jest mu na pewno bardzo za to wdzięczny.

Czy Jarek będzie występował w podstawowym sładzie?

Robert Kazubski [ocena: 4+]
18 lat, 13 meczów (10 w podstawowej jedenastce) 1027 minut na boisku (średnio 79,0) 1 czerwona kartka, średnia not w LSE 5,67
Wykazuje dużą ochotę do gry. Mniejsze doświadczenie, ale jestem zadowolony z jego postawy. Jest u nas na wypożyczeniu, ale staramy się by go definitywnie pozyskać. Pożyteczny obrońca, który miał sporo udanych spotkań jesienią
Robert jak do tej pory jest zawodnikiem wypożyczonym z Motoru Lublin. Czy w momencie gdy Motor boryka się z brakiem podstawowych zawodników tak łatwo pozbędzie się Roberta? „Kazub” jest wartościowy dla trenera Maciejewskiego jeszcze z innego powodu: jest juniorem a to duża zaleta Roberta w Stali.

Młodzieżowiec Stali, Robert w akcji.

Patryk Niezbecki [ocena: 3+]
19 lat, 6 meczów (4 w podstawowej jedenastce) 353 minuty na boisku (średnio 58,38), średnia not w LSE 5,5
Z zawodników defensywnych, występował najmniej. Nie do końca znam tego chłopaka, jego umiejętności. Minusem jest brak szybkości. Mentalnie nie dotarłem do tego chłopaka, często znikał z treningów. Mam jednak nadzieje, ze się odnajdzie i pomoże drużynie.
Być może problemy Patryka wynikają z sytuacji z jaką musiał się spotkać. Problemy z dogadaniem się z zarządem klubu w kwestii finansowej [stypendium sportowe] spowodowały, że Patrykowi chwilowo „odeszła ochota” gry w Stali. Na szczęście wszystko wraca do normy i wychowanek Stali powrócił do gry. Na pewno brak mu szybkości ale nadrabia natomiast wcześniejszym przewidywaniem ruchów przeciwnika.
Nasza nota: 4-

Czy "Kalifa" powróci na stałe do składu Stali?

Marcin Nowak [ocena: 4]
29 lat, 13 meczów (13 w podstawowej jedenastce) 1144 minuty na boisku (średnio 88,0), 8 żółtych kartek, 2 czerwone kartki, 2 bramki, średnia not w LSE 5,77
Bardzo przydatny z racji doświadczenia i dużej ochoty do gry. Jego minusem jest duża ilość żółtych kartek. Gra walecznie i w miarę ostrożnie w defensywie, ale większość kartek obejrzał za dyskusje z sędziami. Strzelił jednak kilka ważnych bramek, co świadczy o jego przydatności do drużyny.
Gdyby nie kartki Marcina za dyskusje z sędziami co za tym idzie częstym niezadowoleniem ze strony kibiców Stali, byłby jednym z najlepszych i najwartościowszych zawodników. Wszyscy kibice mają w pamięci zaczepki i teksty Marcina podczas meczu. Niepotrzebne osłabienia zespołu z powodu kartek obniżają notę Marcinowi Nowakowi.
Nasza ocena: 4-

Czy w rundzie wiosennej Marcin zainkasuje mniej kartek za dyskusje z sędziami?

Rafał Piwowarski [ocena: brak]
23 lata, 2 mecze (0 w podstawowej jedenastce), 25 minut na boisku (średnio 12,5) średnia not w LSE 4,0
Zagrał w dwóch meczach jako zmiennik. Spędził zbyt mało czasu na boisku, dlatego niewiele mogę o nim powiedzieć.
Rafał w poprzednim sezonie miał dobre mecze i złe mecze. Niestety tych drugich miał znacznie więcej i już w poprzednim sezonie niezadowolenie kibiców było widoczne. Szkoda, że nie załatwiono sprawy Rafała wcześniej, wtedy miałby lepsze perspektywy przejścia do innego zespołu. Tym sposobem Rafał obecnie gra w Orionie Niedrzwica, z którego wcześniej został pozyskany do Stali przez Grzegorza Komora. Redakcja stalowcy.COM także powstrzymuje się od oceny Rafała.
Nasza ocena: brak

Rafała Piwowarskiego nie zobaczymy już w barwach Stali.

Piotr Styżej [ocena: 4+]
20 lat, 11 meczów (10 w podstawowej jedenastce), 875 minut (średnio 79,55) 1 żółta kartka, średnia not w LSE 5,9.
Bardzo dobre warunki fizyczne. Posiada dużą umiejętność ustawiania się. Przy tak niewielkim doświadczeniu, jeden z równiej grających zawodników w zespole. Kluczowy piłkarz defensywny, zbyt wiele błędów nie popełnił.
Brat bramkarza Kamila jest jednym z równiej grających zawodników. Jednak nota wystawiona przez trenera [4+] to chyba za dużo jak na razie dla młodego obrońcę w porównaniu do innych stalowców. Zdarzało mu się wybijać piłkę będącą już na linii bramkowej.

Piotrek, brat bramkarza Stali, Kamila w akcji.

POMOCNICY:

Konrad Gołębiowski [ocena: 3+]

27 lat, 8 meczów (3 w podstawowej jedenastce) 291 minut (średnio 36,38) średnia not w LSE 5,8
Bardzo mało grał. Zawodnik o dużych możliwościach, swego czasu uznany jako jeden z wielkich talentów Stali. Stracił półtora roku i ta przerwa nie pozwoliła mu pokazać tego co naprawdę potrafi. Ma nietuzinkowe umiejętności i jeśli solidnie przepracuje zimę, powinien nam pomóc.
Niewątpliwie, gdyby nie kontuzja Konrada to pewnie nadal byłby kapitanem drużyny. Posiada zdolność dorobek komunikacji z innymi zawodnikami co jest bardzo ważną zaletą pomocnika.

Czy "Gutek" powróci do formy sprzed kontuzji?

Sebastian Marzec [ocena: 5]
26 lat, 15 meczów (13 w podstawowej jedenastce) 1176 minut (średnio 78,4) 1 żółta kartka, 2 bramki, średnia not w LSE 6,29
Podobnie jak Tomek Wójcik dużo wniósł do zespołu. Gole, kilka asyst, ale przede wszystkim spora ilość skutecznych akcji uskrzydlających - to jego jesienny dorobek. Jeśli złapie swój najwyższy pułap i ustabilizuje formę, będzie z niego jeszcze więcej pociechy.
Sebastian należy obecnie do grupy najlepszych zawodników Stali. Król asyst IV ligi oraz zawodnik jedenastki rundy wg. LSE. Zmiany w ustawieniu spowodowały, że Sebastian musiał przestawić się na zdobywanie asyst a nie jak to miało wcześniej miejsce na zdobywanie bramek. Czy wyszło mu to na dobre ? Trzeba by spytać samego zainteresowanego. Za formę jaką prezentował w rundzie jesiennej oraz za całokształt Sebastian dostaje najwyższą notę.

Czy "Seba" będzie się częściej wpisywał na listę strzelców.

Damian Miazga [ocena: brak]
18 lat, 2 mecze (0 w podstawowej jedenastce), 12 minut (średnio 6,0), bez noty w LSE
Mała ilość występów ale zwrócił na siebie uwagę i będzie dostawał wiosną więcej szans gry.
Stalowcy.COM
W pierwszej drużynie Damian nie miał za dużo okazji na pokazanie swoich umiejętności, jednak w rezerwach Stali jest jednym z czołowych zawodników. Trener Maciejewski czasem pojawiał się na meczach Stali II i miał okazję obejrzeć umiejętności "Miazka" W rundzie rewanżowej jednym z atutów Damiana na pewno będzie wiek.
Nasza ocena: 3+

Czy "Miazek" dostanie więcej szans na grę w pierwszej drużynie?

Grzegorz Olchawski [ocena: 4]
26 lat, 14 meczów (13 w podstawowej jedenastce) 1135 minut (średnio 81,07) 3 żółte kartki, 2 bramki, średnia not w LSE 5,86
Różnie mu się mecze układały. Widać jednak spore doświadczenie w środkowej strefie. W momencie gdy rozpoczął się rok akademicki, miał mniej czasu na treningi i widać było braki i zaległości. To wciąż jednak jeden z podstawowych zawodników Stali.
Kapitan poniatowskiej drużyny spisuje się przeciętnie. Jest wychowankiem poniatowskiej Stali. Za często słychać z trybun niezadowolenie kibiców na grę Grześka. Jego atutem są rzuty wolne i rzuty karne.

Kapitan Stali w akcji.

Rafał Szczawiński [ocena: 4]
30 lat, 15 meczów (14 w podstawowej jedenastce) 1207 minut (średnio 80,47) 3 żółte kartki, 5 bramek, średnia not w LSE 6,13
Zawodnik od którego wymagam najwięcej jeśli chodzi o kierowanie gry i otwieranie napastnikom drogi do bramki. Jest potrzebny drużynie, ale jego mankamentem było, że zwalniał grę, przez to, że długo przetrzymywał piłkę. Wystrzega się już tego, bo wie, że kładę duży nacisk na szybką grę, na dwa kontakty. Jest to zawodnik na którym będę nadal opierał grę.
Brat grającego w poprzednim sezonie napastnika Stali, Michała jest filarem drużyny. Wiekszość akcji zaczyna się właśnie od niego.

Rafał Szczawiński - filar Stali.

Mateusz Wojewódka [ocena: brak]
Mała ilość występów, ale zwrócił swoją uwagę po grach pucharowych. Co prawda graliśmy wtedy ze słabszymi rywalami, ale pokazali, że potrafi wykorzystać dobre warunki fizyczne. Jeśli chodzi o umiejętności panowania nad piłką. ma zdecydowanie większe możliwości niż do tej pory pokazał.
Wychowanek Stali już niedługo pokaże poniatowskim kibicom jak w pierwszym składzie strzela bramki. Oczywiście jeśli nie pójdzie "na zatracenie". Warunki fizyczne dużo mu pomagają w grze na środku pola. Oceniliśmy Mateusza głównie pod kątem występu w meczach pucharowych.

Czy trener da szanse Mateuszowi gry w pierwszym składzie?

Tomasz Wójcik [ocena: 5]
30 lat, 14 meczów (14 w podstawowej jedenastce) 1260 minut (średnia 90,0), 4 żółte kartki, średnia not w LSE 6,43
Duże doświadczenie, duża wytrzymałość. Pozytywne ogniwo, jeśli chodzi o akcję oskrzydlające. Taka ilość bramek, to w dużej mierze jego zasługa. Duże serce do gry.
Trener Maciejewski przy okazji wypowiedzi na temat "Ramy" powiedział 4 razy słowo "Duży". My znaleźliśmy także inne zastosowanie dla tego słowa. Duże zaniedbania klubu w wziązku z należnościami finansowymi wobec tego zawodnika (miejmy nadzieję, że już wszystko zostało definitywnie wyjaśnione) Duża arogancja niektórych zawodników w stosunku do Tomka podczas meczów... Według nas "Rama" znalazł się wśród najlepszych zawodników Stali.

Ile w rundzie wiosennej "Rama" zdobędzie bramek?

NAPASTNICY:

Łukasz Giza [ocena: 4+]
25 lat, 15 meczów (14 w podstawowej jedenastce) 1114 minut (średnio 74,27) 11 bramek, średnia w LSE 6,13
Wiadomo ile zrobił dla Stali. Miał moment załamania dyspozycji strzeleckiej, miał spotkania gdzie lekko zawodził, ale szkoda, że odchodzi. To zawodnik, który potrafi w pojedynkę rozstrzygnąć losy spotkania. Przy okazji chciałem zdementować pogłoski, że my go nie chcemy w Stali, dlatego odchodzi. Rozstaliśmy się w zgodzie, to była decyzja Łukasza. Jeśli tylko wyraziłby chcęć gry u nas, zmieniłby zdanie - jest u nas mile widziany.
Najlepszy snajper Stali odszedł. Postanowiliśmy się nie rozpisywać na temat Łukasza.

W przyszłej rundzie nie zobaczymy już w barwach Stali Łukasza Gizy.

Grzegorz Hermanowicz [ocena: brak]
29 lat, 1 mecz (0 w podstawowej jedenastce), 30 minut (średnio 30), średnia not w LSE 4,0
Zagrał tylko z Górnikiem II Łęczna i pechowa kontuzja postawiła pod znakiem zapytania jego dalszą przygodę z piłką. Nie miałem okazji długo z nim współpracować, ale znam jego możliwości i liczyłby się przy ustalaniu składu. Jesteśmy w kontakcie i jeśli tylko zdrowie pozwoli mu grać, byłby przydatny.
Gdyby nie pechowa kontuzja już w pierwszym meczu, kibice w Poniatowej na pewno mieli dużo uciechy z gry "Hermana". Swego czasu kapitan drużyny, wychowanek Stali był jednym z najlepszych zawodników na boisku. Strata takiego zawodnika na pewno będzie wielkim minusem dla klubu.

Czy zobaczymy jeszcze na boisku "Hermana" ?

Bartłomiej Mazurek [ocena: 4+]
24 lata (14 w podstawowej jedenastce), 1122 minuty (średnio 80,14) 5 żółtych kartek, 1 czerwona kartka, 9 bramek, średnia not w LSE 6,21
Jedna z najjaśniejszych postaci w zespole. Skuteczny, waleczny, stwarza dużo okazji, wielka ochota do gry. warunki fizyczne nie są najlepsze, ale siła i dynamika pokazały, że będę wiosną atak opierał na jego osobie.
Już od pierwszego spotkania kontrolnego rozegranego w Dęblinie w meczu towarzyskim z Radomiakiem Radom, Bartek pokazał, że jest ambitny i waleczny. Jako trzeci, po Sebastianie Marcu i Tomaszu Wójciku, zostaje uznany przez redakcję za jednego z najlepszych zawodników Stali.

Czy Bartłomiej Mazurek zostanie nowym królem strzelców Stali?

Karol Strug [ocena: 4-]
21 lat, 10 meczów (2 w podstawowej jedenastce), 269 minut (średnio 26,9), 1 żółta kartka, 1 bramka, srednia not w LSE 5,17
Jeden z podstawowych zawodników w poprzednim sezonie. Po przyjściu Mazurka i Gizy miał mniej okazji do pokazywania się na murawie. Koledzy dysponowali większymi umiejętnościami, dlatego grali. Ale nie będę rezygnował z Karola. Miał Wahania formy, ale będzie wiosną przydatny.
Ta deklaracja trenera z pewnością ucieszy Karola. Ostatnio często padały z ust Marka Maciejewskiego słowa o zawodzie związanym z formą Karola. Miejmy nadzieję, że Karol jak najszybciej znajdzie się w wyjściowej jedenastce i będzie ku uciesze kibiców strzelał efektowne gole.

Czy Karol Strug zastąpi Łukasza Gizę?

Jarosław Wyroślak [ocena: 4]
20 lat, 12 meczów (0 w podstawowej jedenastce), 182 minuty (średnio 15,17), 3 bramki, średnia not w LSE 5,2
Wychowanek stali. Niesamowite serce do walki. Musi troszkę popracować nad techniką użytkową, ale piłka szuka go w polu karnym. Trzeba znaleźć mu miejsce na boisku, żeby mógł systematycznie grać.
Dla wiadomości trenera Maciejewskiego - Jarek jest wychowankiem Dąbrowiaka Dąbrowa Wronowska. Słynny "Koniu" nie szuka piłki - to piłka szuka jego. Trener Maciejewski musi uwierzyć w Jarka i będzie wszystko w porządku. Do tej pory "Koniu" służył jako dżoker Stali.

Czy "Koniu" znajdzie się na stałe w składzie wyjściowym?

[Źródło: Własne/Lubelski Sport Express]
· GTW dnia December 04 2007 17:08:59 · 0 komentarzy · 1188 czytań · Drukuj