Zaistniej w sieci. Kliknij i sprawdź!

30 kolejka III ligi za nami. Już wszystko wiemy

Autor: Forza Milan dnia niedziela, 26 Czerwiec 2011
Kategoria: sezon 2010/11, STAL

Klub Sportowy Olender SólW ostatniej kolejce III ligi lubelsko-podkarpackiej sezonu 2010/2011 poniatowska Stal zainkasowała 3 punkty za zwycięstwo nad Olender Sól. Zwycięstwo oczywiście nie na boisku, a jedynie na papierze bo jak wiemy w przerwie między rundami jesienną a wiosenną Olender wycofał się z rozgrywek.

Ostatecznie więc Stal zakończyła sezon na miejscu 15 z dorobkiem osiemnastu punktów. Pod kreską oznaczającą spadek do IV ligi znalazły się obok nas: Olender Sól, Stal Mielec oraz Bogdanka II Łęczna. O pechu mogą mówić zwłaszcza Ci ostatni bowiem w ostatniej kolejce drużynę z Łęcznej „przeskoczyła” Chełmianka oraz Unia Nowa Sarzyna.

PZPN zapowiada jednak reorganizację ligi w przerwie między sezonami tak więc nic nie jest jeszcze pewne ile drużyn spadnie.

Wiemy natomiast kto wywalczył awans. Wisła Puławy, która pierwsze spotkania w nowym drugoligowym sezonie rozpocznie na boisku w Poniatowej. Życzymy szybkiego odebrania stadionu.

Wypominając jednak słowa kibiców biało-niebieskich z przed trzech lat kiedy to my weszliśmy na ten szczebel rozgrywek przypominamy, iż w rzeczywistości jest to trzecia, a nie druga liga.

Tuż za plecami Wisły sezon zakończył Izolator Boguchwała, ze stratą zaledwie dwóch „oczek”. Trzecia Siarka straciła do lidera czternaście punktów. Zaś Tarnobrzeg to jedyna niezdobyta „twierdza” w tym sezonie. Nikt nie potrafił pokonać Siarki na jej terenie.

Niestety tyle radości swoim kibicom nie dali żółto-niebiescy. Tylko Chełmianka nie zdołała wywieść z Poniatowej nawet punktu. Jeżeli tak miałyby wyglądać kolejne sezony to być może spadek nie jest taki zły i należy mieć nadzieję, że w IV lidze nie będziemy chłopcami do bicia.

Sezon 2010/2011 uznajemy za zamknięty. Należy wyciągnąć z niego odpowiednie wnioski i zacząć budować zespół na nowy sezon, który jak co roku zbliżać się będzie wielkimi krokami.

 

stalowcy.COM

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (3 votes cast)
30 kolejka III ligi za nami. Już wszystko wiemy, 10.0 out of 10 based on 3 ratings

Tagi: , , , ,

Komentowanie wyłączone.

Subskrybcja RSS