Zaistniej w sieci. Kliknij i sprawdź!

Czy Stal pozbawi Wisłę awansu?!

Autor: Nikodem Dyzma dnia piątek, 17 Czerwiec 2011
Kategoria: Analiza przedmeczowa, sezon 2010/11, STAL

Klub Sportowy Wisła PuławyZ racji położenia geograficznego Stal Poniatowa oraz Wisła Puławy spotykają się bardzo często od dawien dawna na najróżniejszych szczeblach rozgrywek. Również spotkaniem z Wisłą Stal zakończy zmagania na trzecioligowym froncie min. na jeden sezon. Za tydzień bowiem Stal otrzyma trzy punkty, bez rozegrania meczu, za walkower z Olender Sól.

Stal nie walczy więc już o nic… jedynie o honor. Zgoła inne cele ma puławska Wisła, która zajmując pierwsze miejsce w tabeli i tracąc punkty w ostatnich meczach pozwoliła drugiemu Izolatorowi zbliżyć się do siebie na dwie kolejki przed końcem na dwa punkty.

Jutrzejszy mecz będzie jedynym meczem na wiosnę w którym Wisła zagra na obcym boisku. Będzie też jedynym meczem, który Wisła rozegra na innej murawie niż sztuczna na której na co dzień trenują i grają biało-niebiescy. Tylko więc z tych powodów nie wiadomo jak prezentować się będą nasi rywale. Puławianie posiadają lepszy bilans w bezpośrednich spotkaniach z Izolatorem. Rozpatrując czarny scenariusz dla naszych rywali w którym Izolator ogrywa Siarkę w Tarnobrzegu, Wiśle wystarczy remis w Poniatowej by zachować pozycję lidera przed ostatnią kolejką.

Jeżeli jednak Izolator odniesie zwycięstwo w Tarnobrzegu, Stal zdoła pokonać Wisłę… wówczas to Izolator na jeden mecz przed końcem rozgrywek przeskoczy Wisłę i zasiądzie na fotelu lidera. Czy ta myśl w głowach Łukasza Gizy i jego kolegów może „splątać” im nogi?

W przypadku jednak zwycięstwa Siarki nad Izolatorem oraz Wisły w Poniatowej drużyna z Puław świętować będzie mogła awans do II ligi. I tu rodzi się koszmar kibiców biało-niebieskich, którzy poprzez różne zakazy Rządu oraz Premiera nie mogą wspomóc drużyny swoją obecnością. Tak ważny mecz derbowy w którym Wisła może wygrać lub przegrać awans odbędzie się bez udziału kibiców gości (!?)

Jesienią w meczu, który odbył się również w Poniatowej (Wisła była gospodarzem) lepsi okazali się puławianie, którzy wygrali 1:2. Bramki dla Wisły strzelali Łukasz Giza oraz Maciej Wójtowicz, zaś honorowe trafienie dla Stali uzyskał Krzysztof Kasperski.

Czy Stal na zakończenie swojej przygody z trzecią ligą zdoła dokonać tak wielkiej rzeczy jaką bez wątpienia było by zwycięstwo nad Wisłą i pozbawienie jej awansu? O wszystkim tym przekonamy się już w najbliższą sobotę. Zapraszamy

 

Stal Poniatowa – Wisła Puławy

sobota, godz. 17:00

Zapraszamy!

 

stalowcy.COM

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.4/10 (10 votes cast)
Czy Stal pozbawi Wisłę awansu?!, 5.4 out of 10 based on 10 ratings

Tagi: , , , , ,

Komentowanie wyłączone.

Subskrybcja RSS