Zaistniej w sieci. Kliknij i sprawdź!

Długosz, Długosz i… niewidomy liniowy!

Autor: Nikodem Dyzma dnia sobota, 6 Listopad 2010
Kategoria: sezon 2010/11, STAL II

Żyrzyniak ŻyrzynStal II Poniatowa zremisowała z Żyrzyniakiem Żyrzyn 2:2. Obie bramki dla żółto-niebieskich zdobył Łukasz Długosz.

Niestety antybohaterem był niewidomy arbiter liniowy, jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie stażysta z Urzędu Pracy, który staż odrabia na boiskach A klasy. Czasem informujemy w Naszym serwisie, że sędzia w meczu nie popisał się lecz nie wpłynął na wynik spotkania. Dziś było inaczej. Śmiem twierdzić, że sędzia linowy swoją reakcją (a właściwie brakiem reakcji) wypaczył wynik meczu.

Zobacz zdjęcia z meczu STAL II – Żyrzyniak Żyrzyn  Już od pierwszych sekund Stal przejęła inicjatywę na murawie i nie oddała jej do końca meczu.

Pierwsze minuty to liczne interwencje bramkarza gości, który w tym fragmencie gry zapewne uratował swój zespół przed porażką.

W 25 minucie gry po wybiciu futbolówki z własnego pola bramkowego jednego z obrońców Żyrzyniaka w sytuacji sam na sam z Kamilem Królikowskim znalazł się napastnik przyjezdnych którego… skutecznie wyciął Mateusz Majchrowski. Czerwona kartka i Stal II gra w dziesięciu.

Mimo kilku świetnych okazji wynik do przerwy nie zmienił się.

Za to już w czterdziestej sekundzie drugiej połowy po dośrodkowaniu Kamila Zielińskiego najwyżej skacze Łukasz Długosz i było 1:0.

Nie długo potem błąd popełniają obrońcy Stali i jest 1:1.

W 66 minucie akcję meczu przeprowadzają Michał Czarnecki oraz Paweł Gorczyca co pozwala znaleść się Długoszowi w sytuacji sam na sam z golkiperem Żyrzyniaka i było 2:1.

Niestety na dziesięć minut przed końcem piłkę w polu karnym żółto-niebieskich przyjmuje sobie skrzydłowy gości po czym umieszcza ją w siatce. Sytuacja ta najprawdopodobniej nie wynikała z niechęci „bocznego” do  Stali ale raczej z braku umiejętności w ustawieniu się i prawidłowej ocenie sytuacji. Bowiem jeśli nawet arbiter asystent był zasłonięty i dotknięcia ręką nie widział to musi domyśleć się, że piłka która z dużą szybkością mija zawodnika a po chwili spada pod jego nogi musiała być zatrzymana w nieprawidłowy sposób.

Stal II obecnie plasuję się w środku tabeli, a dokładnie na piątej pozycji. Jednak Wilki Wilków będące bezpośrednio za Stalą ze stratą dwóch oczek mają na koncie jedno spotkanie mniej.

W meczu na szczycie klasy A lider, Hetman Gołąb odniósł bardzo cenne zwycięstwo w Końskowoli pokonując miejscowego v-ce lidera tabeli, Powiślaka, 1:3.

Stal II Poniatowa – Żyrzyniak Żyrzyn 2:2 (0:0)

bramki dla Stali:

1:0, 2:1 – 46′ 66′ Łykasz Długosz

Stal:

Królikowski – Frączek (c), Majchrowski, Jackowski, Węgorowski – Zawadzki (46. Zieliński), Długosz, Miazga (46. Wojnicki), Koma (71. Chruściński), Czarnecki

Warte zaznaczenia jest, że Stal II tej jesieni nie zeszła z boiska pokonana w meczu wyjazdowym. Statystyki psuje jedynie spotkanie przegrane walkowerem w Gołębiu. Dużo gorszy bilans Stal ma na własnym boisku. Jedno zwycięstwo, trzy remisy oraz dwie porażki.