Zaistniej w sieci. Kliknij i sprawdź!

Dziennik Wschodni o dymisji Tomasza Jasika

Autor: GTW dnia wtorek, 27 Wrzesień 2011
Kategoria: Prasa, sezon 2011/12, STAL, Zarząd

Jasik TomaszKlęska Stali w Łęcznej sprawiła, że w klubie z Poniatowej zawrzało. We wtorek posadę stracił trener Tomasz Jasik. Działacze wręczyli mu wypowiedzenie umowy tuż przed treningiem, który miał poprowadzić. – Nie było innego wyjścia – tłumaczy Jerzy Dębicki, prezes Stali.
– Po porażce w Łęcznej dzwonili do mnie zbulwersowani kibice i członkowie klubu domagając się jego dymisji. Musiałem zareagować, bo inaczej doszłoby w końcu do jakiegoś linczu na szkoleniowcu – dodaje.
Jasik wyleciał nie tylko za złe wyniki. – Umawialiśmy się, że nie będzie grał tylko skupi się na trenowaniu. Nie dotrzymał słowa, a opowiadania o brakach kadrowych to jakieś bajki. Cały skład to 31 zawodników.
Sprowadziliśmy niemal wszystkich, których chciał trener, zorganizowaliśmy drużynie zgrupowanie, a teraz okazuje się, że nie ma kim grać – oburza się Dębicki.
Jak zwolnienie komentuje były już szkoleniowiec? – Nie jestem zaskoczony – mówi Tomasz Jasik. – Nie dziwię się też prezesowi, że podjął taką decyzję. Szkoda tylko, że kierował się presją kibiców, a nie racjonalną oceną całej sytuacji. Życzę powodzenia Stali i mam nadzieję, że wyjdzie z dołka – dodaje.
Nowym trenerem został Andrzej Nowaczek, który pracował m.in. w Czarnych Dęblin, a ostatnio w KS Drzewce. We wtorek poprowadzi już zajęcia z nowymi podopiecznymi. Przed nim ciężkie zadanie.
Po 8 kolejach Stal jest jedną z dwóch drużyn, która nie wygrała jeszcze meczu. A na swoim koncie ma zaledwie 2 strzelone bramki. Po dymisji Jasika z zamiarem odejścia noszą się też niektórzy piłkarze, m.in. Damian Farotimi i Grzegorz Olchawski.
– Atmosfera w zespole stała się fatalna. Nie wiem czy zmiana trenera coś da, ale musimy spróbować, bo kibice się od nas odwracają. Teraz zamiast 300 sprzedanych biletów na mecz, mamy tylko 60. To chore, bo więcej ludzi przychodzi na grające w klasie A rezerwy, niż na pierwszy zespół – komentuje Dębicki.

 

Źródło: Dziennik Wschodni

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.7/10 (7 votes cast)
Dziennik Wschodni o dymisji Tomasza Jasika, 6.7 out of 10 based on 7 ratings

Tagi: , , , , , ,

Komentowanie wyłączone.

Subskrybcja RSS