Zaistniej w sieci. Kliknij i sprawdź!

Dziennik Wschodni: Rataj jak Arboleda

Autor: GTW dnia niedziela, 7 Listopad 2010
Kategoria: Prasa, sezon 2010/11, STAL

Klub Sportowy Olender SólRemis nikogo nie zadowoli mówili – sympatycy Stali Poniatowa i Zartmetu Olendra Sól przed niedzielnym meczem obu ekip, które zajmowały dwie ostatnie lokaty w III lidze lubelsko-podkarpackiej.

Dlatego zarówno gospodarze, jak i podopieczni trenera Siergieja Gacenki chcieli za wszelką cenę poprawić swój mizerny dorobek punktowy. Nie bardzo im się to jednak udało, bo spotkanie zakończyło się… remisem 1:1.

W pierwszej połowie aktywniejsi byli gracze Tomasza Jasika. Młody opiekun „żółto-niebieskich” nie mógł być jednak zadowolony z zachowania swoich piłkarzy pod bramką przeciwników. Świetną szansę zmarnował Adrian Kowalski, a o gole mogli się także pokusić: Tomasz Ryczek i Jarosław Wyroślak. Mimo wszystko Paweł Sasim zachował czyste konto.

Po stronie przyjezdnych najlepszą okazję przed przerwą miał Toamsz Albingier, bo po jego uderzeniu z rzutu wolnego piłka minęła słupek o centymetry.

W drugiej części zawodów role się odwróciły. Inicjatywę przejęli gracze Olendra i zasłużenie w 56 min objęli prowadzenie. Wówczas goście niemal skopiowali wyczyn Manuela Arboledy, który w czwartek strzelił bardzo szczęśliwego gola Manchesterowi City.

Tym razem piłkę z własnego pola karnego próbował wybijać Karol Czajka, ale trafił w upadającego Damiana Rataja i piłka po chwili wylądowała w siatce. Miejscowi zdołali jednak doprowadzić do wyrównania za sprawą Mateusza Chmielnickiego po strzale z kilkunastu metrów. W końcówce żadna z drużyn nie potrafiła przechylić szali na swoją korzyść.

– Remis to sprawiedliwy wynik i raczej nie krzywdzi żadnej ze stron. My prezentowaliśmy się lepiej przed przerwą, a rywale w drugiej połowie. Oczywiście żałujemy, że nie udało się wygrać i przybliżyć do bezpiecznej strefy tabeli – ocenia kierownik Stali Mirosław Samolej.

Stal Poniatowa – Zartmet Olender Sól 1:1 (0:0)

Bramki: Chmielnicki (77) – Rataj (56).

Stal: Kurzępa – Krasnowski, Czajka, Frąc, Ręba, Ryczek, Farotimi, Chmielnicki, Kowalski (68 Miazga), Wyroślak (63 Kasperski), Strug.

Olender: Sasim – Ł. Kusiak, Dobromilski, Łukasik (86 Sawczuk), Rataj, (83 Blicharz), Lalik, Dorosz, Bubiłek, Kurzyna, A. Kusiak, Albingier.

Żółte kartki: Chmielnicki – Łukasik, Dorosz, Lalik. Sędziował: Radosław Krężałek (Krosno). Widzów: 200.

Źródło: Dziennik Wschodni

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/10 (1 vote cast)
Dziennik Wschodni: Rataj jak Arboleda, 5.0 out of 10 based on 1 rating

Tagi:

Komentowanie wyłączone.

Subskrybcja RSS