Zaistniej w sieci. Kliknij i sprawdź!

III liga: pierwsi liderzy, pierwsze „czerwone latarnie”

Autor: Forza Milan dnia poniedziałek, 23 Sierpień 2010
Kategoria: Artykuł, sezon 2010/11, STAL

Podkarpacki ZPNNieoczekiwane zwycięstwo Stali w Nowej Sarzynie na pewno poprawiło humory w Poniatowej. Drużyna Unii zajmuje jednak ostatnie miejsce w tabeli co nie zmienia faktu, że trzy punkty dopisujemy do konta żółta-niebieskich. A z resztą gdzie wygrywać jeśli nie na boiskach najsłabszych drużyn. Można też powiedzieć, że Unia jest na ostatnim miejscu bo trafiła na Stal (?!).

Pierwszym liderem jest Siarka Tarnobrzeg, a pierwszym liderem w klasyfikacji strzelców piłkarz Siarki Tomasz Walat, który w każdej z dwóch pierwszych kolejek wpisywał się dwukrotnie na listę strzelców. Siarka w obu kolejkach zaaplikowała rywalom po cztery bramki. Trzeba jednak zaznaczyć, iż lider oba spotkania rozegrał na swoim boisku.

V-ce liderem nieoczekiwanie został beniaminek Partyzan Targowiska. Który po wywalczeniu remisu w Świdniku został obdarowany trzema oczkami za tamto spotkanie (walkower) by teraz pokonać Izolator Boguchwała. O ile prowadzenie w tabeli przez Siarkę niczym nadzwyczajnym nie jest to druga pozycja Partyzanta na pewno zaskakuje.

Na drugim końcu tabeli korzenie zapuszczają Unia Nowa Sarzyna oraz Stal Mielec. Są to jedyne drużyny które po dwóch kolejkach na koncie mają zero punktów oraz zero bramek strzelonych. Z pewnością zdobyczy punktowej Partyzantowi zazdroszczą w szeregach innego beniaminka, Olender Sól. O ile 4:0 w Tarnobrzegu nie pozostawia cienia wątpliwości kto był lepszy to remis z przed tygodnia kiedy drużyna Olendera jeszcze na 3 minuty przed końcem prowadziła z Polonią Przemyśl 2:0 by ostatecznie podzielić się punktami na pewno boli… zwłaszcza drużynę beniaminka.

Poniatowska Stal z trzema „oczkami” na swoim koncie zajmuje dziesiątą pozycję. Jednak przy szesnastu drużynach w lidze, aż sześć innych ma też samo w dorobku co żółto-niebiescy.

W najbliższej kolejce Stal zainauguruje tegoroczne rozgrywki na własnym boisku, a rywalem będzie Polonia Przemyśl.

stalowcy.COM

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Tagi: , , , , , , , , , ,

Komentowanie wyłączone.

Subskrybcja RSS