Zaistniej w sieci. Kliknij i sprawdź!

Klasa A: Czas podsumowań

Autor: Nikodem Dyzma dnia niedziela, 5 Grudzień 2010
Kategoria: sezon 2010/11

W bieżącym roku nie wiele wydarzy się już w rozgrywkach klasy A w której występuje Stal II Poniatowa. Można więc powoli podsumowywać rok z wolna zbliżający się ku końcowi.

Rezerwy wiosnę rozpoczęły od trzech kolejnych porażek by następnie odnieść dziewięć zwycięstw w dziesięciu spotkaniach. Co ostatecznie pozwoliło zająć trzecią lokatę na koniec sezonu.

Lepsze okazały się jedynie MazowszeStężyca (awans do klasy okręgowej) oraz Hetman Gołąb, które wyprzedziły żółto-niebieskich kolejno o jedenaście oraz jeden punkt. Stal II zakończyła wówczas sezon z dziewięćdziesięcioma siedmioma strzelonymi bramkami. Natomiast rywale pokonali naszych bramkarzy trzydzieści cztery razy.

Najwyższe zwycięstwo Stal odniosła w meczu wyjazdowym pokonując KS Drzewce, aż 0:11.

Sezon 2010/2011 podopieczni trenera Kamińskiego rozpoczęli od dwóch zwycięstw. Później był remis ze spadkowiczem z „okręgówki” KS Górą Puławską. W czwartej kolejce rezerwy wyjechały do Gołębia. Od tego spotkania rozpoczęły się wszystkie problemy, a mówiąc ściślej porażki drużyny rezerw. Na boisku w Gołębiu górą była Stal, wygrywając z Hetmanem po raz trzeci (w trzech rozegranych meczach) na przestrzeni dziesięciu miesięcy. Nie mogąc pogodzić się z porażką działacze gospodarzy postanowili „sprawdzić” piłkarzy z Poniatowej. Okazało się, że jeden ze Stalowców wyjechał na mecz bez dowodu tożsamości i mimo porażki na boisku 2:3 komplet punktów za ten mecz, decyzją lubelskich działaczy, otrzymał Hetman.

Od tego momentu Stal grała w kratkę. Wygrywała każdy jeden mecz wyjazdowy by nie ugrać kompletu punktów w żadnym spotkaniu na własnym boisku.

Co więc ciekawe żółto-niebiescy jesienią tego roku w żadnym meczu wyjazdowym nie zeszli z boiska pokonani, co więcej nikomu nie udało się urwać Stali nawet punktu… nikomu oprócz Hetmana, który mimo wszystko na boisku przegrał.

Zgoła inna sytuacja panowała na boisku w Poniatowej. Przy ulicy 11 listopada wygrywali niemal wszyscy. Jedyna drużyna, która z Poniatowej nie wywiozła nawet oczka to Poraj Kraczewice. Rywal zza miedzy przegrał ze Stalą w pierwszej kolejce czyli 29 sierpnia. Od tego momentu drużyna sterowana przez Wojciecha Kamińskiego nie potrafiła ugrać na własnym boisku kompletu punktów.

Na półmetku rozgrywek Stal II Poniatowa zajmuje szóste miejsce ze stratą trzech „oczek” do podium.

stalowcy.COM

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Klasa A: Czas podsumowań, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Komentowanie wyłączone.

Subskrybcja RSS