Zaistniej w sieci. Kliknij i sprawdź!

Kolejna szansa Stali na utrzymanie się w IV lidze!

Autor: GTW dnia czwartek, 21 Czerwiec 2012
Kategoria: Prasa, sezon 2011/12, STAL

Herb Stali PoniatowaLimblach Zaczernie oficjalnie wycofał się z rozgrywek III ligi lubelsko-podkarpackiej. Podobną decyzję kilka dni temu podjął Partyzant Targowiska. Gracze Limblachu Zaczernie nie przystąpią do rozgrywek III ligi lubelsko-podkarpackiej w sezonie 2012/2013. Będą występować w rzeszowskiej klasie B.
– Na 99% w przyszłym sezonie zagramy w klasie B – powiedział Grzegorz Cieśla, który od 1 lipca oficjalnie będzie prezesem klubu, w rozmowie z Gazetą Codzienną Nowiny. Drużyna z Zaczernia ma ogrywać młodzież i miejscowych zawodników.
Sytuacja w III lidze lubelsko-podkarpackiej zaczyna się komplikować. Po wycofaniu się Partyzanta Targowiska i Limblachu Zaczernie zwalniają się dwa miejsca.
O tym, kto je zajmie zadecyduje ostatecznie Podkarpacki Związek Piłki Nożnej. W pierwszej kolejności szansę dostaną spadkowicze – Unia Nowa Sarzyna i Strumyk Malawa.
Sęk w tym, że gracze Strumyka w III lidze grać nie chcą.
– Mamy dość grania wszystkich meczów na wyjazdach, a meczów III ligi nie pozwolą nam rozgrywać w Malawie. Przyjmujemy spadek z pokorą – podsumował Roman Dańko, prezes Strumyka.
W takie sytuacji najprawdopodobniej utrzyma się Chełmianka Chełm. Działacze już zapowiedzieli, że jeśli tylko będzie taka możliwość skorzystają z propozycji.
Taka sytuacja będzie oznaczać, że szansę na utrzymanie w IV lidze podkarpackiej dostaną Żurawianka Żurawica i Igloopol Dębica.

źródło: Nowiny / PodkarpacieLive.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.2/10 (5 votes cast)
Kolejna szansa Stali na utrzymanie się w IV lidze!, 7.2 out of 10 based on 5 ratings

Tagi: , , ,

Komentowanie wyłączone.

Subskrybcja RSS