Zaistniej w sieci. Kliknij i sprawdź!

Lider na początek

Autor: Nikodem Dyzma dnia piątek, 16 Marzec 2012
Kategoria: Analiza przedmeczowa, sezon 2011/12, STAL

Lublinianka-Wieniawa LublinJuż w najbliższą sobotę o godzinie 11:00 rozpocznie się pierwsza kolejka rundy rewanżowej IV ligi lubelskiej sezonu 2011/2012. Jako pierwsze zagrają Lublinianka-Wieniawa Lublin i poniatowska Stal. Drużyny znajdujące się na przeciwległych biegunach ligowej tabeli, drużyny którym przyświecają zgoła inne cele.

Po rundzie jesiennej liderem jest właśnie Lublinianka-Wieniawa, która zgromadziła czterdzieści „oczek”. Na własnym boisku piłkarze z Piłsudskiego wygrali sześć spotkań i doznali tylko jednej porażki. Sposób na wywiezienie kompletu punktów z boiska Lublinianki-Wieniawy znalazły Orlęta Łuków. Bilans bramkowy lublinian na własnym terenie to 32 gole strzelone i 9 straconych.

Stal jesienią zdołała ugrać dziewięć punktów (dwa zwycięstwa i trzy remisy). Jeden jedyny raz żółto-niebiescy z tarczą wracali z Ryk gdzie wygrali 0:2. Wyjazdowy bilans bramkowy Stali… 3:28!

W pierwszej kolejce sezonu Lublinianka-Wieniawa ograła naszych w Poniatowej 0:5.

Drużyna Stali została przebudowana w przerwie zimowej a właściwie zbudowana od początku. Nowy-stary trener Henryk Kamiński stanął przed nie lada zadaniem, którym bez wątpienia jest utrzymanie czwartej ligi. Ostatnim zespołem w tabeli jest Start Krasnystaw z dwoma punktami. Bezpośrednio przed nami jest Unia Bełżyce również z dorobkiem dziewięciu oczek. Kolejne są Orion Niedrzwica (trzynaście punktów) oraz Roztocze Szczebrzeszyn (punktów czternaście) i Podlasie II Biała Podlaska (siedemnaście). Strata jest i nie jest więc zbyt duża. Jest bo chociażby do Podlasia tracimy 8 oczek a więc prawie dwa razy więcej niż mamy. Z drugiej jednak strony taką stratę można odrobić w kilka kolejek.

Miejmy więc nadzieję, że Stal przywiezie z Lublina chociaż jeden punkt, który w ogólnym rozrachunku może być bezcenny.

 

Lublinianka-Wieniawa Lublin – Stal Poniatowa

sobota, godz. 11:00

Zapraszamy!

 

stalowcy.COM

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.3/10 (6 votes cast)
Lider na początek, 9.3 out of 10 based on 6 ratings

Tagi: , , ,

Komentowanie wyłączone.

Subskrybcja RSS