Zaistniej w sieci. Kliknij i sprawdź!

No i stało się…

Autor: Nikodem Dyzma dnia sobota, 11 Czerwiec 2011
Kategoria: Artykuł, sezon 2010/11, STAL

Herb Stali PoniatowaNa dwie kolejki przed końcem sezonu stało się to czego nikt się nie spodziewał… a w roli głównej wystąpić mogą zdegradowani już do niższej ligi piłkarze poniatowskiej Stali. Rzecz w tym, że będący na fotelu lidera piłkarze puławskiej Wisły podzielili się punktami z Podlasiem Biała Podlaska. W tym samym momencie Izolator ograł Polonię z Przemyśla i na ostatniej prostej rozgrywek przewaga Wisły nad Izolatorem w upalny czerwiec stopniała do dwóch punktów.

Za tydzień Wisła rozegra łatwy-ciężki mecz w Poniatowej. Łatwy bo ostatnio każdy odbiera punkty żółto-niebieskim jak chce. Trudny bo mecz derbowy to mecz derbowy i możemy być pewni, że nikt z Poniatowej puławskiej Wiśle awansu nie ułatwi.

Mimo wszystko kalendarz łatwiejszy ma Wisła, która pierw zagra w Poniatowej a w ostatniej kolejce gościć będzie przemyską Polonię. Izolator natomiast za tydzień zagra w Tarnobrzegu z Siarką, która jako jedyna w tym sezonie na własnym boisku nie doznała porażki. W ostatniej ligowej kolejce piłkarze z Boguchwały grać będą ze Stalą Mielec.

Sęk w tym, że dzieje się to co „ludzie” grający w piłkę przewidywali już kilka miesięcy temu. Piłkarze z Puław wszystkie mecze grają na własnym obiekcie ze sztuczną nawierzchnią… od początku rundy. Granie kilkunastu meczów na jednym i tym samym boisku, z dala od prawdziwej zielonej trawy z pewnością męczy. Efekt? W ostatnich trzech meczach Wisła odniosła tylko jedno zwycięstwo. Doszło do tzw. zmęczenia „materiału”.

Czegoż więc możemy się spodziewać za tydzień w Poniatowej? Na pewno nie skończonej liczby obserwatorów, którzy pilnować będą by przypadkiem pewna spadku Stal nie oddała zbyt łatwo punktów Wiśle. Ale jeszcze kilka tygodni temu Wisła niszczyła wszystkich rywali różnicą kilku bramek. Czy więc będzie coś dziwnego w tym, że również i Stal nie znajdzie środków na powstrzymanie Łukasza Gizy oraz Konrada Nowaka, którzy to wspólnie strzelili ponad dwa razy więcej goli niż wszyscy piłkarze Stali przez cały sezon?

Wygląda na to, że na zakończenie trzecioligowego bytu czeka nas nadzwyczaj interesujące spotkanie w w Poniatowej.

 

stalowcy.COM

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.0/10 (4 votes cast)
No i stało się..., 8.0 out of 10 based on 4 ratings

Tagi: , , ,

Komentowanie wyłączone.

Subskrybcja RSS