Zaistniej w sieci. Kliknij i sprawdź!

Nowi piłkarze, nowe nadzieje

Autor: Nikodem Dyzma dnia wtorek, 20 Lipiec 2010
Kategoria: Artykuł, sezon 2010/11

Wszystkie sparingi w przerwie zimowej Stal grała hen hen daleko i dopiero podczas pierwszego meczu ligowego z tarnobrzeską Siarką mieliśmy okazję przyjrzeć się nowym zawodnikom. Na szczęście teraz ktoś o tym pomyślał i nowym piłkarzom będziemy mogli przyjrzeć się już podczas meczów kontrolnych, które tym razem w większości rozegrane zostaną w Poniatowej. Nazwisk oraz twarzy „nowych” będzie można uczyć się więc już wcześniej. Szczerze mówiąc nie powinno być z tym problemów bo głowy kibiców żółto-niebieskich mają już duże doświadczenie w zapamiętywaniu konkretnych nazwisk do twarzy…

Pierwsze na co zwróciłem uwagę widząc na treningach nowych zawodników to ich „budowa ciała. W większości są to bowiem „drobni” ludzie. Chodzi o to, że mi III liga zawsze kojarzyła się z piłką siłową, a więc z umięśnionymi wysokimi mężczyznami którzy niczym lita skała zastawiali ciałem futbolówkę. Ale już chwilkę później widzę Karola Struga. Chyba „najmniejszego” ciałem w całej ubiegło sezonowej kadrze Stali ale z pewnością największego duchem. To przecież niewysoki Karol był tak często chwalony w Naszym serwisie po niemal każdej kolejce.

Być może jest to sposób na grę aby przeciwko drużynie zbudowanej z samych „gladiatorów” przeciwstawić drużynę szybkich, zwrotnych i bardzo dużo biegających zawodników. Jednak do tego niezbędne jest znakomite przygotowanie motoryczne.

Mamy wszyscy nadzieję, że trener Kamiński ma przygotowany plan taktyczny pod zawodników których sprowadza w szeregi Stali i wie jak przygotować ich do sezonu. Po części odpowiedzą nam na to mecze sparingowe z których najbliższy już w środę w Poniatowej.

stalowcy.COM

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Tagi: , ,

Komentowanie wyłączone.

Subskrybcja RSS