Zaistniej w sieci. Kliknij i sprawdź!

Partyzant – Stal oczami gospodarzy

Autor: Nikodem Dyzma dnia poniedziałek, 2 Maj 2011
Kategoria: sezon 2010/11, STAL

Ludowo-Uczniowski Klub Sportowy Partyzant TargowiskaPartyzant Targowiska ograł Stal 3:0 i zgodnie wszystkie media uznają ten wynik za sprawiedliwy patrząc na to co działo się na boisku. Nas tam niestety nie było więc korzystając ze strony internetowej Partyzanta pokrótce przedstawiamy co działo się w sobotnim meczu…

Partyzant zdecydowanie przeważał i wypracowywał strzeleckie sytuacje, które już w pierwszych minutach mógł zamienić na gole. Po jednej z pierwszych akcji ofensywnych miejscowych sam na sam z bramkarzem znalazł się Paweł Kozub, jednak minimalnie przestrzelił. Chwilę później tego samego zawodnika ubiegł w ostatniej chwili w polu karnym ubiegł Karol Czajka. Między czasie Patryk Fryc uderzył z dystansu i omal nie zaskoczył bramkarza Stali.

Na lewej pomocy znakomicie radził sobie Artur Wierdak. Raz po raz mijał rywali, stwarzając strzeleckie okazje. Tak było na przykład w 15. minucie, kiedy to na szybkości ograł przeciwnika, wszedł w pole karne, posłał piłkę wzdłuż pola bramkowego, ale nie było chętnego do dostawienia nogi. Kolejny indywidualny atak Wierdak już sam postanowił sfinalizować. Kiwnął obrońcę, później bramkarza i posłał piłkę do siatki.

Strzelec gola potwierdził również klasę po przerwie. Najpierw wymanewrował obronę, zagrał do Marcina Borowczyka, ale ten będąc w polu karnym przestrzelił. Następnie Wierdak znowu okazał się szybszy od defensorów Stali, lecz Karol Kurzępa zdołał odbić piłkę i wygrać z nim pojedynek jeden na jeden. Na szczęście futbolówkę przejął Borowczyk i umieścił w siatce. Piłkarz ten już w pierwszej połowie popisał się ładnym lobem, ale Jarosław Walęciuk głową z linii bramkowej wybił wówczas piłkę.

Po meczu powiedzieli:

Mirosław Kalita (trener Partyzanta): „Zaczęliśmy wygrywać. To na pewno cieszy, jednak trzeba powiedzieć, że przeciwnik dzisiaj nie należał do wymagających. Postraszył nas tylko w końcówce pierwszej połowy. Naszymi najmocniejszymi punktami byli Wierdak i Łanucha.”

Tomasz Jasik (trener Stali): „Byliśmy o klasę gorsi od rywali. Zdawaliśmy sobie sprawę, ze tylko bieganiem i walką możemy nadrobić różnice w piłkarskich umiejętnościach. Partyzant na niewiele nam jednak pozwalał, dlatego mecz był jednostronny. Teraz powalczymy z zespołami z niższych miejsc, dlatego wierzę w utrzymanie.”

źródło: partyzant54.futbolowo.pl