Zaistniej w sieci. Kliknij i sprawdź!

Powstał Górnik 1979 Łęczna

Autor: GTW dnia sobota, 30 Lipiec 2011
Kategoria: Prasa, sezon 2011/12

Górnik 1979 ŁęcznaGórnik 1979 Łęczna to nowy klub na piłkarskiej mapie Lubelszczyzny. To odpowiedź kibiców i sympatyków istniejącego przez ponad 30 lat łęczyńskiego Górnika na aktualną sytuację sportową w mieście. Wczoraj odbyła się konferencja prasowa, pierwsza, historyczna, bo oznajmiająca powstanie nowego zespołu. W obecności kilkudziesięciu kibiców założyciele klubu opowiadali o powodach jego powstania, jak i o celach na przyszłość. Zaprezentowali też trenera i omówili sytuację sportową.
– Powstanie Górnika 1979 jest odpowiedzią na sytuację powstałą przy zmianie nazwy naszego ukochanego dotąd klubu. Jak wiadomo, nie zgadzaliśmy się na wprowadzone zmiany i stosowaliśmy różne formy protestu. Przeprowadziliśmy wiele rozmów, zarówno tych oficjalnych, jak i nieoficjalnych. Po dwóch miesiącach prób udało nam się spotkać z Prezesem Mirosławem Tarasem, rozmawialiśmy z zastępcą Prezesa panem Stopą, a także odbyliśmy kilka rozmów z odpowiedzialnym za marketing w Lubelskim Węglu panem Cisło. Wszyscy przyznali nam rację i deklarowali przychylność, ale bez konkretnego odzewu – opisywał obrazowo całość działań Prezes Górnika 1979 Sebastian Aftyka. – Wystosowaliśmy list z prośbą o poparcie do posła na Sejm RP Mirosława Karpińskiego, a roli mediatora podjął się p.o. Prezesa GKS Bogdanka Artur Kapelko. Były też rozmowy z Radą Miasta, otrzymaliśmy nawet oświadczenie o poparciu działań kibiców, ale na tym się skończyło – dodaje.
Te i wiele innych pobudek, którymi kierowali się kibice doskonale rozumie znany w Łęcznej trener Jacek Fiedeń. To właśnie on podjął się misji prowadzenia zespołu.
– Sam podpisywałem listę poparcia dla działań kibiców. Nie udało się powrócić do starej nazwy klubu, to utworzono nowy na bazie poprzednika. Podoba mi się ten entuzjazm młodych ludzi, bo to nie jest proste zaczynać od zera. Trzeba mieć zespół, gdzie i czym trenować plus sprawy organizacyjne. Nie mając sponsora trzeba mieć sporo samozaparcia, by przez to przebrnąć – mówi.
Zarówno trener, jak i wszyscy zaangażowani w projekt będą pracować społecznie. Przeprowadzono też odpowiednie zmiany w statucie istniejącego Stowarzyszenia, tak by możliwe było prowadzenie klubu. Złożono wszystkie niezbędne dokumenty i zgłoszono klub do rozgrywek w klasie B od sezonu 2011/2012.
Na koniec nadszedł czas na kwestie czysto sportowe. Kadra zespołu ma być oparta na byłych graczach Górnika, a także młodych chłopcach z tego miasta.
– Sądząc po liście nazwisk zawodników chętnych do gry, cel sam się nakreśla. To jest najniższy poziom (klasa B – przyp.red.), ale ci zainteresowani, którzy są i wyrażają chęć współpracy gwarantują nam zespół cieszący wynikami i grą – jasno opisuje trener Fiedeń.
Na liście zawodników znaleźli się m.in. Mirosław Budka, Paweł Bugała, Sławomir Ryć oraz Piotr Wójcik, a cała lista liczy 30 nazwisk.
– Chcemy się rozwijać i grać z coraz lepszymi rywalami – to kolejna deklaracja szkoleniowca, która wydaje się nie być mrzonką. Już dziś w pierwszym sparingu rozegranym w Parczewie z miejscową Victorią Górnik 1979 odniósł historyczne zwycięstwo. Rozbił rywali aż 7:1! Jak będzie w lidze?

 

Źródło: LubGol.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.0/10 (6 votes cast)
Powstał Górnik 1979 Łęczna, 9.0 out of 10 based on 6 ratings

Tagi: ,

Komentowanie wyłączone.

Subskrybcja RSS