Zaistniej w sieci. Kliknij i sprawdź!

Poznaliśmy cennik biletów na Euro 2012

Autor: GTW dnia wtorek, 15 Luty 2011
Kategoria: Euro 2012

Euro 2012ZOBACZ SZCZEGÓŁOWE ZESTAWIENIE !!!

Najpierw wchodzimy na stronę UEFA, potem zakładamy konto, a od 1 do 31 marca wybieramy bilety na Euro 2012. Co dalej? Tvn24.pl przedstawia krótki poradnik dla kibiców, którzy na własne oczy chcą zobaczyć mistrzostwa Europy w piłce nożnej w Polsce i Ukrainie.
Konto na stronie UEFA można założyć tutaj. Można to robić od 1 lutego do końca marca. Od 1 marca osoby, które posiadają konto (do rejestracji potrzebny jest adres e-mail i podanie numeru dokumentu tożsamości) będą mogły składać zamówienia na bilety (również za pośrednictwem tej strony). Nie decyduje kolejność zgłoszeń. 31 marca o północy sprzedaż zostanie zamknięta. O tym, kto dostanie wejściówki, zdecyduje losowanie (chętnych będzie na pewno więcej od ilości biletów). Jak powiedział tvn24.pl Juliusz Głuski, rzecznik prasowy Euro 2012 Polska, losowanie odbędzie się w drugiej połowie kwietnia.
Kibic ma trzy opcje – może kupić wejściówki na pojedyncze mecze, albo wybrać dwa pakiety. Nie można łączyć tych sposobów zakupu.

Na każde ze spotkań jeden kibic może kupić maksymalnie cztery bilety (te będą imienne). Uwaga, nie można kupić biletów na mecze rozgrywane równolegle.

Co jeśli będziemy chcieli wymienić bilety? UEFA zakłada taką możliwość – w lipcu rusza specjalna witryna na stronie UEFA, która umożliwi zamianę biletów pomiędzy kibicami.

Podążysz za swoimi?

Będzie można skorzystać też z pakietów. Pierwszy to propozycja dla mieszkańców czterech miast-gospodarzy, czyli Warszawy, Poznania, Wrocławia i Gdańska. To wyjątkowo kusząca propozycja – te bilety (każde miasto ma pulę 2 tysięcy wejściówek na wszystkie spotkania rozegrane na danym stadionie) będą losowane w pierwszej kolejności (na podstawie kodu miejsca zamieszkania na aplikacji), a ci, którzy nie będą mieli szczęścia, wezmą udział w losowaniu ogólnym.
Drugi pakiet to „Podążam za swoim zespołem”. Kibic kupuje bilet na wszystkie mecze danej reprezentacji, bez względu na miejsce rozegrania spotkań. Można kupić opcję tylko na mecze grupowe (3), albo na wszystkie (3 bilety i 3 vouchery na ewentualny ćwierćfinał, półfinał i finał, czyli maksymalnie 6).

Jeśli zespół wyjdzie z grupy, to vouchery będą zamienione na bilety, a jeśli nie to kibic otrzyma zwrot pieniędzy.

Szansa w PZPN

Poza kwietniowym losowaniem będzie jeszcze pewna szansa nabycia biletu. Dotyczy to puli 32 procent kart wstępu, będących do dyspozycji narodowych federacji piłkarskich. Część przypadająca PZPN będzie sprzedawana za pośrednictwem internetu, ale szczegóły tej operacji znane będą w późniejszym terminie. Szansa nabycia wejściówki będzie jednak niewielka. Przed poprzednimi mistrzostwami PZPN przeznaczył dla polskich kibiców 7 tysięcy biletów, a na stronie internetowej zarejestrowało się 1,15 miliona chętnych.
Ceny wahają się od 120 do 2,4 tys. złotych. Do kupienia jest kilka rodzajów biletów. Podzielono je na trzy kategorie, ze względu na atrakcyjność miejsc na stadionie. ZOBACZ SZCZEGÓŁOWE ZESTAWIENIE

Jeśli zostaniecie wylosowani, za wejściówki trzeba będzie zapłacić już w maju. Za pomocą karty kredytowej lub przelewem bankowym.

Źródło: TVN24.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.5/10 (2 votes cast)
Poznaliśmy cennik biletów na Euro 2012, 5.5 out of 10 based on 2 ratings

Tagi: ,

Komentowanie wyłączone.

Subskrybcja RSS