Zaistniej w sieci. Kliknij i sprawdź!

Prezentacja drużyn Stali

Autor: GTW dnia środa, 16 Marzec 2016
Kategoria: Sezon 2015/16, STAL

Prezentacja drużyn Stali Poniatowa​W sobotę 12 marca punktualnie o godzinie 17:00 w Gimnazjum im Jana Pawła II w Poniatowej rozpoczęła się prezentacja drużyn MKS STAL Poniatowa. Prowadzący Przemysław Pizoń zaczął od krótkiego przywitania przybyłych gości i kibiców, przypomnienia o nadchodzącej 65-tej rocznicy powstania klubu. Po czym Patrycja zaprezentowała krótką, multimedialną prezentację o historii Robotniczego Klubu Sportowego STAL Poniatowa, przygotowaną przez Piotra Kowalczyka i Krystiana Czopka.
Następnie dzieci z rocznika 2008 i młodsi, prowadzone przez nieobecnego na prezentacji trenera Pana Jarosława Grajpera, (którego zatrzymały obowiązki służbowe) zostały wprowadzone na scenę. Dzieci zostały przywitane gromkimi brawami i dopingiem znacznej grupy kibiców. Na scenie zostały przedstawione z imienia i nazwiska, a następnie przystąpiły do uroczystego ślubowania. Dzieci zostały poproszone przez prowadzącego o zachowanie powagi i powtarzanie słów ślubowania:
„Ja piłkarz Stali Poniatowa ślubuję
respektować zasady obowiązujące w piłce nożnej.
Przestrzegać zasad sportowej rywalizacji
Postępować z duchem fair play.
Godnie reprezentować klub
i żółto-niebieskie barwy.”
Po zakończeniu ślubowania dzieci opuszczały sale w okrzykach kibiców Stalówki, oraz przybijając im „piątki”. Kolejnym rocznikiem, który pojawił się na scenie były dzieci z rocznika 2007-2008 prowadzone również przez Jarka. Ta grupa najmłodszych adeptów również składała ślubowanie. Opuszczające salę dzieci, głośno wtórowali kibice.

Kolejno na scenie pojawiały się drużyny:
– rocznik 2005-2007 prowadzony przez Pana trenera Tomasza Krzyżanka
– młodzików młodszych prowadzone przez Pana trenera Radosława Mroczkowskiego
– trampkarzy młodszych prowadzonych przez Pana trenera Wojciecha Kamińskiego
– juniorów młodszych prowadzonych przez Pana trenera Wojciecha Waśko
– juniorów starszych prowadzonych przez Pana trenera Tomasza Kamińskiego.
Wszystkie drużyny były witane i „odprowadzane” owacyjnie przez kibiców, warto wspomnieć, że nasi ultrasi byli wspierani przez skład ze Śląska Wrocław 😉
Kulminacyjnym momentem była prezentacja drużyny seniorów. Pierwszy na scenie pojawił się Pan trener Konrad Gołębiowski. Następnie z imienia i nazwiska wywoływani byli pojedynczo zawodnicy, kibice w tym czasie głośno krzyczeli STAL. Gdy cały skład pojawił się na scenie „Gutek” zabrał głos, pokrótce podsumował rundę jesienną i przedstawił wizję rundy wiosennej.
Kibice zaczęli skandować „CHCEMY AWANSU”. Zawodnicy pierwszej drużyny spontanicznymi okrzykami dali do zrozumienia wszystkim zgromadzonym na auli, że pragną tego samego.

Kolejnym etapem wydarzenia były podziękowania dla sponsorów wspierających Miejski Klub Sportowy (kolejność przypadkowa):
Pana Zygmunta Wójtowicza
Pana Piotra Gułowskiego
Pana Grzegorza Wosika
Państwa Annę i Andrzeja Rosińskich
Pana Tomasza Nieradko
Pana Grzegorza Chłodnego
Pana Pawła Żywickiego
Pan Stanisława Pawłowskiego
Kwiaciarnia Marzenie
Sponsorzy otrzymali zasłużone brawa od zgromadzonych widzów, kibiców oraz zawodników.
W tym momencie Przemysław Pizoń poprosił do siebie kapitana drużyny Daniela Piłata. Wręczył mu deklarację przeznaczenia nagrody oraz regulamin sportowej rywalizacji, aby zachęcić zawodników do jeszcze większego wysiłku po to, aby STAL znalazła się w IV lidze. Nagrodę otrzyma zawodnik, który w rundzie wiosennej od 16 kolejki do 28 kolejki włącznie, zdobędzie najwyższą liczbę bramek. Zwycięzca rywalizacji otrzyma bilet wstępu na mecz reprezentacji Polski z reprezentacją Ukrainy, który odbędzie się 21 czerwca na „Stade Velodrome” podczas mistrzostw Europy we Francji.

Kolejne podziękowania zostały skierowane do władz miasta, które reprezentował na sali Pan Burmistrz Zygmunt Wyroślak. Podziękowania płynęły do włodarzy za wsparcie finansowe klubu oraz zapewnienie bardzo dobrej infrastruktury sportowej na terenie gminy Poniatowa. Pan Burmistrz zabrał głos, licząc na to, że wydarzenie wpisze się w kalendarz klubu oraz na szybki awans Stali. Władzom miasta podziękowano brawami.

Prowadzący w imieniu kibiców oraz zawodników podziękował pracownikowi i kierownikowi klubu Panu Mirosławowi Samolejowi za zaangażowanie, pasję, mrówczą, ciężką i wieloletnią pracę na rzecz klubu. Widownia skandowała imię i nazwisko nieobecnego Pana Mirosława Samoleja.
Po czym głos zabrał Prezes Zarządu Klubu Sportowego MKS STAL Poniatowa Pan Janusz Jakubczyk. Pan Prezes przypomniał, że pierwsza drużyna się odbudowała i obrała dobry kierunek, zapewnił że wszystkim w klubie zależy na awansie. Podziękował kibicom za organizacje sobotniej imprezy. Po zakończeniu wypowiedzi otrzymał brawa.

Na koniec Przemysław Pizoń skierował podziękowania i pochwały dla kibiców. Był bardzo miło zaskoczony i zadowolony z poziomu zaangażowania młodych ludzi w realizację tego eventu. Podziękowania skierowane imiennie popłynęły do młodzieży, która poświęciła swój czas realizując przedsięwzięcie. Podziękowania dla: Patrycji, Krystiana, Arka, Krystiana, Adriana, Kamila, Kuby, Adama, Piotrka oraz Karola. (Prosili o nie wymienianie nazwisk)

Prezentacja zakończyła się po „regulaminowych” 45 minutach, gdy zawodnicy podeszli do kibiców osobiście podziękować za prezentację.

Raz jeszcze dziękujemy:
– Kibicom za oprawę (flagi, doping i dyscyplinę 😉
– Dyrekcji Gimnazjum im. Jana Pawła II za zaufanie i nieodpłatne udostępnienie Auli
– OSP Poniatowa za zabezpieczenie imprezy
– Robertowi za udostępnienie rzutnika
– Michałowi za napoje energetyczne
– Zarządowi Klubu MKS STAL Poniatowa za wsparcie
– Panu Dominikowi Smagale za zdjęcia oraz zrelacjonowanie wydarzenia, które zostanie opublikowane w tygodniku „Wspólnota Opolska” 22 marca 2016r
– Wszystkim obecnym na wydarzeniu
– Ultrasom za wspólną pracę i zaangażowanie w realizację eventu.

P.S.
Osoby posiadające zdjęcia i filmy z prezentacji proszone są o przesłanie ich na email admin@stalowcy.com

Prezentacja drużyn Stali Poniatowa

Prezentacja drużyn Stali Poniatowa

Prezentacja drużyn Stali Poniatowa

Prezentacja drużyn Stali Poniatowa

Prezentacja drużyn Stali Poniatowa

Prezentacja drużyn Stali Poniatowa

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.8/10 (10 votes cast)
Prezentacja drużyn Stali, 8.8 out of 10 based on 10 ratings

Tagi:

Komentowanie wyłączone.

Subskrybcja RSS