Zaistniej w sieci. Kliknij i sprawdź!

Problemy finansowe Wisły Puławy

Autor: GTW dnia wtorek, 5 Październik 2010
Kategoria: sezon 2010/11

Klub Sportowy Wisła PuławyStanowisko Zarządu KS Wisła Puławy na temat aktualnej sytuacji

Klub Sportowy Wisła Puławy powstał w 1923 roku. To jeden z najstarszych klubów sportowych na Lubelszczyźnie. To również 87 lat tradycji, i na pewno rozpoznawalny element Puław i regionu. Od samego początku działania, aż do dnia dzisiejszego – Wisła Puławy to klub wielosekcyjny. Obecnie działają cztery sekcje : piłki nożnej ( drużyna seniorów III liga lubelsko-podkarpacka, sześć zespołów młodzieżowych występujących w ligach rozgrywkowych), podnoszenie ciężarów ( żeńska drużyna – I liga ), pływanie ( Konrad Czerniak – aktualny brązowy medalista Mistrzostw Europy w Budapeszcie ) oraz lekka atletyka ( II liga ). Na dzień 1 maja 2010 roku w Klubie zarejestrowanych było ponad 500 członków w tym 345 zawodników.

Od kilku lat udanie budujemy pozytywny wizerunek Miasta, regionu oraz Zakładów Azotowych „Puławy” S.A. Sukcesy odnoszone przez Klub dały nam możliwość dotarcia do szerokiego grona kibiców, sympatyków i obecność we wszystkich dostępnych dla nas mediach.

Podstawowym celem działalności Klubu jest praca z młodzieżą, oraz popularyzacja sportu wśród puławskiej młodzieży. O silnej pozycji Wisły w tym zakresie niech świadczy ranking ogłoszony przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, które podsumowało rok 2009 w sporcie młodzieżowym. Sklasyfikowano 3046 klubów z całej Polski. Zdecydowanym liderem wśród puławskich klubów jest Wisła Puławy, która w klasyfikacji ogólnopolskiej zajęła 111 miejsce !,

Pomimo braku umowy sponsoringowej, postanowiliśmy przystąpić do wszystkich ligowych rozgrywek, licząc, że z czasem sprawy te zostaną dla klubu pozytywnie załatwione. Niestety do dnia dzisiejszego nie mamy żadnej odpowiedzi na nasze pisma dotyczące wsparcia finansowego. W międzyczasie odbyliśmy wiele spotkań i rozmów, min. z władzami miasta, komisją sportu, puławskimi firmami – z których mieliśmy i mamy nadal nadzieję, że wyniknie coś konstruktywnego.

Środki jakimi dysponuje Klub wystarczą do połowy października. Biorąc chociażby pod uwagę, bardzo udane występy zespołu seniorów w III lidze, z realną szansą na awans do II ligi -jesteśmy zdeterminowani do wszystkich działań – w celu uratowania Klubu. Skutki, ewentualnej likwidacji zespołu seniorów byłyby dla puławskiego sportu opłakane. Piłka nożna w Puławach przestałby istnieć. Odbudowa klasowego zespołu trwałaby potem latami. Czy nie byłoby tragikomiczną farsą, aby na nowym stadionie swoje mecze grała drużyna z klasy okręgowej ?

Jako Zarząd Klubu ciągle wierzymy w to, że obecna sytuacja znajdzie swoje pozytywne zakończenie.

Źródło: kswislapulawy.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Tagi:

Komentowanie wyłączone.

Subskrybcja RSS