Zaistniej w sieci. Kliknij i sprawdź!

Przed Euro 2012 Policja skraca rozgrywki nawet na Lubelszczyźnie

Autor: GTW dnia czwartek, 9 Luty 2012
Kategoria: PZPN, sezon 2011/12

PZPNW czerwcu w Lubelskiem może nie zostać rozegrany żaden ligowy mecz piłkarski, od III ligi aż do klasy B. Zmian w terminarzu zażyczyła sobie Komenda Wojewódzka Policji. – Rozważamy zmiany – przyznaje Lubelski Związek Piłki Nożnej.
Na początku lutego Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie wysłała w tej sprawie specjalne pismo do Lubelskiego Związku Piłki Nożnej. Ma to związek z rozpoczynającym się 9 czerwca turniejem Euro 2012. – W liście znajduje się sugestia, żebyśmy w miarę możliwości rozważyli przyspieszenie rozgrywek w III lidze, a także w niższych klasach – potwierdza Marian Rapa, prezes LZPN.
Efekt? Cztery kolejki ligowe trzeba będzie przenieść z czerwca i niektóre mecze rozgrywać co trzy dni.
W przypadku woj. lubelskiego sytuacja jest jednak o tyle dziwna, że piłkarskie święto nas ominie. Nie będzie tu rozegrany żaden mecz Euro, nawet żadna z reprezentacji nie zamieszka u nas i nie będzie trenowała podczas mistrzostw.
– Uzasadnienie pisma jest takie, że lubelski garnizon będzie mocno zaangażowany w zapewnienie bezpieczeństwa podczas meczów w innych miastach oraz przy przemieszczaniu się kibiców. Wiemy przecież, że już 9 czerwca we Lwowie Niemcy zagrają z Portugalią – tłumaczy prezes LZPN.
Zaangażowanie potwierdza Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie. – Nasze służby skupią się na zabezpieczeniu przejazdów kibiców do przejść granicznych z Ukrainą – mówi Andrzej Fijołek z zespołu prasowego lubelskiej policji.
Rezygnacja z gry w niższych ligach w czerwcu oznacza, że policja nie będzie musiała się martwić o ewentualne interwencje na stadionach w Świdniku, Chełmie, Zamościu czy Białej Podlaskiej. Według mł. asp. Fijołka, pozwoli to skoncentrować się funkcjonariuszom na zabezpieczeniu Euro 2012.
Ale większość działaczy piłkarskich z naszego regionu krytykuje ten pomysł. – Nie wyobrażam sobie czegoś takiego – komentuje Krzysztof Wojewoda, prezes IV-ligowego Ruchu Ryki. – Przecież wszyscy grający u nas piłkarze to amatorzy. Uczą się, studiują i pracują. Granie w każdą środę, żeby zdążyć przed terminem, który wyznaczyła policja, mija się z celem. Na takie mecze nie ściągniemy ani zawodników, ani kibiców.

Źródło: Dziennik Wschodni

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (4 votes cast)
Przed Euro 2012 Policja skraca rozgrywki nawet na Lubelszczyźnie, 10.0 out of 10 based on 4 ratings

Tagi: , ,

Komentowanie wyłączone.

Subskrybcja RSS