Zaistniej w sieci. Kliknij i sprawdź!

Sprostowanie zarządu Stali odnośnie artykułu „Zarząd rządzi…”

Autor: GTW dnia piątek, 7 Październik 2011
Kategoria: Artykuł, sezon 2011/12, STAL, Zarząd

Herb Stali PoniatowaPublikujemy przesłane do nas sprostowanie artykułu pt. „Zarząd rządzi. Dwójka nie jedzie na mecz”

Tak, Zarząd właśnie po to jest wybrany, żeby zarządzać Klubem, jego finansami, spełnić wszystkie warunki umożliwiające uprawianie sportu przez zawodników w nim zgłoszonych.
Zarząd chce się ustosunkować do opublikowanego artykułu.
1. Odwołanie trenera Tomka Jasika – proszę mi powiedzieć, który Zarząd wytrzymałby taką ilość porażek (21 meczy) poniesionych przez zespół oraz presję kibiców nie wyciągając konsekwencji, i tu od razu nasuwa się pytanie dlaczego z tego powodu zawodnicy odmówili gry, czyżby obawa przed nowym trenerem, że wreszcie zacznie prowadzić bardziej intensywne treningi, bo wg oceny przychodzących na mecze nie było w dziejach Poniatowej tak źle przygotowanej pod względem kondycyjnym i taktycznym drużyny. Gdyby zawodnikom zależało na wynikach to dawno powinni przyjść i zasugerować zmianę trenera, bo jego działania są mało skuteczne, ale widocznie było im z tym wygodnie, tylko gdzie ambicja. W artykule „Zarząd rządzi” jest napisane: „katastrofalna postawa Stali, braki kadrowe” – z czego to wynika, to przecież zawodnicy miejscowi na walnym zebraniu w dniu 3.01.2011 r. m.in. P. Czajka krytykowali poprzednie zarządy, że sprowadzają obcych zawodników, nie dając szans swoim – obecnie ci zawodnicy otrzymali szansę, ale czy ją wykorzystują, chyba nie, a najgorsze jest to, że nie chcą tego zrobić. W pierwszej drużynie jest zarejestrowanych 31 zawodników, w tym 85% miejscowych, i co nie można zebrać 16 zawodników gotowych do mecz ligowy (na niedzielny mecz przyszło 13 i gdyby nie 6 zawodników przyjezdnych mecz by się nie odbył) w II drużynie zarejestrowanych jest 30 zawodników – sytuacja jest ta sama (na mecz w niedzielę przyszło 10). Żeby wszystko było jasne zawodnicy w obydwu zespołach zostali zarejestrowani na wniosek trenerów, nie Zarządu. Panie redaktorze notatki „Zarząd rządzi” dlaczego takiego postępowania zawodników nie nazywa Pan skandalem i na forum nie skrytykuje ich postępowania, a wręcz czyni z nich „bohaterów”.
2. Co się tyczy Panów na których Zarząd nie wyraził zgody aby uczestniczyli w rozgrywkach A klasy – Panowie Adrian Kowalski, Damian Chruściński i Karol Czajka twierdzą, że nikt z nimi nie rozmawiał, otóż w dniu kiedy był zamiar odwołania P. Jasika (wtorek – 26.09.2011 r.) Zarząd spotkał się najpierw radą drużyny, którą poinformował o zamiarze rozwiązania umowy z trenerem, podczas tego spotkania P. Grzegorz Olchawski zrezygnował z dalszej gry w pierwszej drużynie, natomiast uczestniczący Adrian Kowalski nie zajął żadnego stanowiska, takie samo spotkanie odbyło się z zawodnikami w którym uczestniczył P. Chruściński, który również się nie zdeklarował, gdzie chce grać, zawodnicy zostali poinformowani kto zostanie nowym trenerem z prośbą o zaangażowanie i pomoc P. Nowaczkowi, żeby wreszcie zespół zaczął grać z większym zaangażowaniem i odnosić sukcesy. Z P. Czajką przeprowadzona została indywidualna rozmowa. I znowu rodzi się pytanie o czym jeszcze Zarząd miał rozmawiać z tymi Panami. Ponadto po tym spotkaniu dwaj zawodnicy nie uczestniczyli w treningach pierwszej drużyny demonstracyjnie zasiadając na trybunach, a na pytanie dlaczego nie trenują odpowiadali, że mają kontuzję, po czym szli na „Orlika”; i tam grali – Panie redaktorze notatki „Zarząd Rządzi” to dopiero jest skandal, że trzej zawodnicy chcą rządzić drużynami i mieszać młodym ludziom w głowach, a część zawodników solidaryzując się popiera ich nieodpowiedzialne działania. Zawodnicy twierdzą, że nie wiedzieli o konsekwencjach swojego postępowania, to dlaczego nie stawili się na miejscu zbiórki tj. na stadionie, tylko chcieli wsiąść na przystanku, dopiero informacja, że i tak nie pojadą spowodowała, że przyszli na stadion. Zarząd jest krytykowany za taką decyzję, otóż chcę powiedzieć, ze postępowanie tych Panów jest (delikatnie mówiąc) wielce naganne, bo dam przykład P. Michał Czarnecki bardzo dobry zawodnik I -go zespołu pomimo wielu rozmów i próśb by grał w tym zespole oświadczył, że z braku czasu nie może uczestniczyć w treningach, ale chętnie będzie grał w drugiej drużynie – po takim oświadczeniu Zarząd nie stawiał żadnych przeszkód by tak się stało i wszystkie sprawy można w podobny sposób załatwić, ale Zarząd nie będzie tolerował samowoli zawodników – „bo dzisiaj mi się nie chce grać w pierwszym zespole to sobie zagram w II-gim”. Jeszcze raz powtarzam wszem i wobec, że to nie Zarząd chce doprowadzić rozłamu i upadku piłki nożnej w Poniatowej, bo zbyt dużo czasu poświęcił, ażeby wyprowadzić klub z zapaści, ale zawodnicy którzy w sposób nieodpowiedzialny podejmują swoje decyzje, Panowie zawodnicy więcej zrozumienia i mniej nerwowych ruchów.
3. Sprawa istnienia II drużyny – pomimo wielu nacisków na Zarząd począwszy od 3.01.2011 r. przez różne znaczące w środowisku osoby aby drużynę zlikwidować, ponieważ ze względu na prezentowany poziom nie stanowi ona żadnego zaplecza sportowego dla I zespołu, teraz mogę Wam powiedzieć, że dzięki naszemu uporowi ta drużyna funkcjonuje, a czy będzie dalej funkcjonować zależy od trenera i zawodników dlatego proszę Was nie wyciągajcie pochopnych wniosków i nie wydawajcie niesprawiedliwych sądów. Zarząd chce tylko uporządkować wszystkie sprawy z funkcjonowaniem wszystkich zespołów, nie tylko drużyny IV Ligowej, bo dotychczasowe hołubienie pierwszej drużyny odbija się nam czkawką do dzisiaj.

Z poważaniem
Zarząd MKS STAL Poniatowa

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.1/10 (8 votes cast)
Sprostowanie zarządu Stali odnośnie artykułu "Zarząd rządzi...", 7.1 out of 10 based on 8 ratings

Tagi: , , , , , , ,

Komentowanie wyłączone.

Subskrybcja RSS