Zaistniej w sieci. Kliknij i sprawdź!

Stadion w Poniatowej nie dla Avii Świdnik

Autor: GTW dnia piątek, 15 Listopad 2013
Kategoria: sezon 2013/14, STAL, Zarząd

Herb Stali PoniatowaNajbliższy mecz ligowy w roli gospodarza świdniczanie rozegrają w Kraśniku. Avia od dłuższego czasu wynajmuje boisko czwartoligowej Stali. Wszystko ze względu na remont stadionu w Świdniku. Ostatnio między działaczami obu zespołów doszło jednak do małego nieporozumienia. Zarząd klubu z Poniatowej poinformował, że dopóki Avia nie zapłaci za spotkanie z Resovią nie będzie mogła wynająć boiska na mecz ze Stalą Kraśnik. Prezes trzecioligowca Marek Maciejewski przekonuje jednak, że jego drużyna miała obiecany jeden mecz gratis.

– Takie były ustalenia. W przypadku, gdybyśmy wystąpili we wszystkich spotkaniach w roli gospodarza w Poniatowej za jedne zawody mieliśmy nie płacić. Teraz po prostu działacze Stali postanowili się z tego wycofać. W tej sytuacji doszliśmy do porozumienia z klubem z Kraśnika i to tam zagramy w sobotę – tłumaczy Maciejewski.
Nieco inaczej całą sytuację widzi prezes Stali Poniatowa Zbigniew Chemperek.

– Mecz gratis Avia dostała już na wiosnę. Trzeba też pamiętać, że ich najbliższe starcie z Kraśnikiem to już pierwsza kolejka rundy wiosennej, a umowa na wynajem wygasła wraz z zakończeniem spotkania z Resovią. My nie chcieliśmy robić żadnego zamieszania. Mogliśmy nawet poczekać na pieniądze kilka miesięcy, ale drużyna ze Świdnika zdecydowała inaczej – mówi Chemperek.

Co będzie na wiosnę? Wszystko wskazuje na to, że podopieczni trenera Janusza Deca wrócą wreszcie do Świdnika. Stadion nie będzie jeszcze gotowy na 100 procent, ale „żółto-niebiescy” podobnie, jak Wisła Puławy kilka lat temu chciałaby w rundzie rewanżowej rozgrywać mecze na boisku ze sztuczną nawierzchnią. – Taki jest nasz plan i mam nadzieję, że dostaniemy zgodę LZPN na grę na sztucznej murawie – dodaje prezes Maciejewski.

 

Źródło: Dziennik Wschodni

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.5/10 (11 votes cast)
Stadion w Poniatowej nie dla Avii Świdnik, 5.5 out of 10 based on 11 ratings

Tagi: , , ,

Komentowanie wyłączone.

Subskrybcja RSS