Zaistniej w sieci. Kliknij i sprawdź!

Stal II: na początek derby

Autor: Nikodem Dyzma dnia czwartek, 31 Marzec 2011
Kategoria: Analiza przedmeczowa, sezon 2010/11, STAL II

Już w najbliższą sobotę rezerwy poniatowskiej Stali po 144 dniach przerwy (prawie 5 miesięcy) wznowią walkę w meczu o punkty. Dokładnie tyleż samo wyniósł rozbrat Stali II z prawdziwą zieloną trawą. Długa przerwa zimowa ograniczała się do trenowania na sztucznej murawie „Orlika” oraz do sparingów na śniegu, lodzie i błocie.

Pierwszym rywalem Stali II będzie rywal zza miedzy, Poraj Kraczewice. Mimo, iż gospodarzem spotkania będzie Poraj mecz odbędzie się w Poniatowej gdyż boisko w Kraczewicach jest w trakcie remontu.

Dla żółto-niebiesko-czarnych obecne rozgrywki są drugim sezonem w klasie A. Dotychczas Stal II oraz Poraj spotkały się trzy razy i za każdym razem trzy punkty zgarniała drużyna trenera Kamińskiego. Mimo wysokich wygranych we wszystkich meczach Poraj stawiał zacięty opór, a Stal przechylała szalę zwycięstwa w ostatnich minutach strzelając rywalom bramki seryjnie.

Jesienią na rozpoczęcie ligi żółto-niebiescy wygrali u siebie 6:1 mimo, że na kwadrans przed końcem meczu na tablicy wyników był remis 1:1. Bramki wówczas strzelali Sebastian Węgorowski, Karol Czajka, Paweł Gorczyca, Michał Jackowski, Rafal Szwed oraz Norbert Frączek.

Po rundzie jesiennej Stal z osiemnastoma punktami zajmuje szóste miejsce w ligowej tabeli. Poraj mając na koncie siedem „oczek” zajmuje miejsce dziesiąte.

Warte dodania jest, że jedynym meczem jaki Stal II wygrała na własnym boisku w rundzie jesiennej będąc gospodarzem było spotkanie z Poraj Kraczewice (!?)