Zaistniej w sieci. Kliknij i sprawdź!

Stal II wygrywa w Gołębiu

Autor: Forza Milan dnia niedziela, 19 Wrzesień 2010
Kategoria: sezon 2010/11, STAL II

Rezerwy Stali ograły w Gołębiu miejscowego Hetmana. I chociaż Stal po 50-ciu minutach gry prowadziła 0:3 spotkanie zakończyło się wynikiem 2:3.

Bramki dla żółto-niebieskich zdobywali Karol Koma, Michał Czarnecki oraz Damian Chruściński, który obchodził dziś urodziny. Z tego miejsca gratulujemy gola na boisku lidera i zwycięstwa oraz życzymy zdrowia i dalszych sukcesów.

Po spotkaniu doszło do dość niecodziennej sytuacji. Gospodarze postanowili „sprawdzić” po meczu piłkarzy gości. Informacja taka została podana przez arbitra na ok. 10 minut przed końcem spotkania. Przepisy w tej kwestii są jednoznaczne i nakazują informować o takiej sytuacji najpóźniej w przerwie meczu.

Jak się okazało jeden z zawodników Stali miał „problem” z okazaniem dokumentu tożsamości. Mimo, że i w tej kwestii przepisy są nieubłagane mamy nadzieję, że zaistniała sytuacja nie wpłynie na wynik meczu, który pewnie wygrała Stal.

Pierwsze minuty to lekka przewaga Stali. Po upływie 10 minut gry piłkę w pole karne zagrywa Michał Czarnecki. Footboll’ówka minęła wszystkich obrońców, a całą akcję zamykał Karol Koma i zrobiło się 0:1.

Mimo, że przewagę optyczną posiadali gospodarze nie wiele z tego wynikało bo nie potrafili udokumentować tego golami, a nawet sytuacjami bramkowymi.

Na 2:0 podwyższył Michał Czarnecki. W 30 minucie boiska niezdecydowany obrońca Hetmana wybijając piłkę z przed własnej bramki robił to tak niefortunnie, że ta trafiła w prost pod nogi „Legii”. Napastnik Stali pewnie uderzył obok bramkarza.

Piłkarze Hetmana kilka razy uderzyli na bramkę strzeżoną przez Kamila Królikowskiego lecz najczęściej były to strzały niecelne.

Drugą połowę gospodarze zaczynają od wysokiego presingu i już po chwili zostają za to ukarani. Sam na sam z bramkarzem Hetmana znalazł się Chruściński i zrobiło się 0:3.

Przewaga optyczna cały czas leżała po stronie gospodarzy lecz podobnie jak w pierwszej połowie nie było groźnych sytuacji pod bramką Stali. Najczęściej były to dośrodkowania które wybijali Stalowcy lub piłka padała łupem golkipera Stali.

W 85 minucie Hetman dopina swego i pada honorowa bramka. Piłka, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego spada na „krótki” słupek, a z najbliższej odegłości do siatki pakuje ją zawodnik gospodarzy.

W ostatniej minucie meczu Hetman wyprowadza piłkę z własnej połowy. I była to tak na prawdę pierwsza czysta okazja strzelecka wypracowana przez gospodarzy. 2:3.

Hetman Gołąb – Stal II Poniatowa 2:3 (0:2)

Stal:

Królikowski – Wojnicki, Jackowski, Węgorowski, Frączek (c) – Długosz, Miazga (58′ Pietras), Chruściński (85′ Piątek), Gorczyca – Czarnecki, Koma (58′ Szwed)

Dopóki sytuacja z ewentualnym walkowerem nie wyjaśni się nie będziemy jej komentować.

Stal II po raz trzeci na przestrzeni ostatnich 10 miesięcy okazała się lepsza od Hetmana Gołąb wygrywając wszystkie spotkania.

W tabeli prowadzi Powiślak Końskowola. Drużyna lidera, jako jedyna, wygrała wszystkie dotychczas rozegrane spotkania.

Z dziesięcioma „oczkami” na koncie, ex equo drugie miejsce zajmują KS Góra Puławska oraz poniatowska Stal.

Za tydzień rezerwy podejmować będą Wilki Wilków.