Zaistniej w sieci. Kliknij i sprawdź!

Trener w prasie po meczu z Hetmanem …

Autor: FroGer dnia poniedziałek, 29 Październik 2012
Kategoria: Prasa

ROZMOWA z Henrykiem Kamińskim, trenerem Stali Poniatowa
„Musimy się szybko otrząsnąć”

• Dlaczego dostaliście takie baty od Hetmana?

– Zamościanie mieli trochę szczęście, bo tak naprawdę trafili na nasze rezerwy. Z różnych przyczyn, między innymi chorób i kartek, nie miałem do dyspozycji aż pięciu piłkarzy z podstawowego składu. Postąpiliśmy fair-play wobec rywala, bo mogliśmy kombinować i ubiegać się o przełożenie meczu na inny termin z powodu złego stanu boiska. Ale goście przyjechali tyle kilometrów, że nie chcieliśmy narażać ich na koszty i zagraliśmy.

Kogo kluczowego zabrakło w Stali?

– Jarosława Wyroślaka, Daniela Piłata, Michała Czarneckiego, Adriana Kowalskiego i Kamila Młyńca. W ich miejsce pojawili się juniorzy, którzy mimo ambitnej postawy nie dali rady rutyniarzom z AMSPN. Do tego jeszcze Karol Lewczuk grał z urazem, więc również nie był w pełni dysponowany, a Damian Miazga musiał zejść po pierwszej połowie.

Pierwszy gol dla gości padł bezpośrednio z rzutu rożnego. Kto zawalił?

– Ta bramka ewidentnie obciąża konto Pawła Pikuły, który popełnił w sumie dwa błędy. Po kolejnych dwóch trafieniach AMSPN i prowadzeniu 3:0, mogliśmy się w drugiej połowie już tylko modlić żeby nie przegrać wyżej.

Ma pan pretensje do tych co grali o wysoką porażkę?

– Nie mam, bo przecież zagrali pierwszy raz w takim składzie i ustawieniu. Dla wszystkich była to jakaś nowość. Trudno obarczać ich winą za wynik, który rzeczywiście jest dla nas klęską. Ale wierzę, że zawodnicy się nie podłamią. Zaraz po meczu w szatni sami powiedzieli, że muszą się szybko otrząsnąć.

Czy stanie się to w wyjazdowym meczu z Lewartem Lubartów?

– Mam nadzieję. Cieszę się, że chłopcy sami się motywują przed kolejnym spotkaniem. Do końca rundy jeszcze dwa mecze i powinniśmy zdobyć w nich jakieś punkty. Tym bardziej, że do składu wrócą już wszyscy, których teraz nie było. Takie mecze jak ten z Hetmanem zdarzają się i nie ma co robić z tego tragedii. Będzie dobrze.

 

źródło: dziennikwschodni.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.5/10 (8 votes cast)
Trener w prasie po meczu z Hetmanem ..., 7.5 out of 10 based on 8 ratings

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Komentowanie wyłączone.

Subskrybcja RSS