Zaistniej w sieci. Kliknij i sprawdź!

UEFA przedstawiła zasady sprzedaży biletów na EURO 2012

Autor: GTW dnia piątek, 4 Luty 2011
Kategoria: Euro 2012, Prasa

Euro 2012UEFA odsłania szczegóły systemu sprzedaży biletów na Euro 2012. Jak zwykle przy tego typu dużych imprezach na kibiców pragnących zobaczyć mecz swojej ulubionej drużyny czeka więcej ograniczeń niż przywilejów – wśród nich m.in. tylko 41 proc. z całej puli w ogólnodostępnej sprzedaży i ograniczenie do maksymalnie 4 biletów kupowanych przez jedną osobę. By dostać bilety, trzeba się na nie zapisać do końca marca tego roku.
Jak poinformowali przedstawiciele UEFA podczas dzisiejszej konferencji prasowej, stadiony będą wypełnione w co najmniej 95 proc.

Do sprzedaży trafi tylko 41 proc. spośród wszystkich biletów na mecze Euro 2012. Reszta trafia m.in. do działaczy i sponsorów. Przedstawiciele UEFA podkreślili jednak, że pula biletów dla zwykłych kibiców może ulec zwiększeniu.

Do kiedy?

UEFA podkreśla, że jedyną legalną drogą zakupu biletów jest portal federacji (uefa.com/uefaeuro2012). Jak mówili jej przedstawiciele, kupując bilety z innego źródła padamy ofiarą oszustwa. „Nie ma absolutnie żadnego innego podmiotu będącego w posiadaniu biletów” – pisze UEFA na swoich stronach.

Konta na portalu biletowym można zakładać już od 1 lutego, ale proces aplikowania o bilety rozpocznie się 1 marca i potrwa do 31 marca 2011 r. Po zamknięciu zapisów przeprowadzone zostanie losowanie pod nadzorem notariusza (chyba że popyt na nie nie przekroczy liczby miejsc na stadionie). Dopiero ci szczęśliwcy będą mogli kupić bilety. Zostaną oni o tym poinformowani do końca kwietnia 2011 roku.

Przedstawiciele UEFA podkreślali, że bilety na turniej nie będą przyznawane na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy” i szanse na wylosowanie biletu są takie same dla każdego, kto zgłosi się po nie między 1 a 31 marca.

Według nich do tej pory zarejestrowało się ponad 50 tysięcy osób z ponad 100 krajów całego świata.

Kto ma większe szanse?

Z okazji Euro 2012 UEFA wprowadziła w życie nową strategię rozprowadzania biletów, dającą pewne preferencje gospodarzom imprezy. Po pierwsze kibice z Polski i Ukrainy mają tę przewagę nad fanami z innych krajów, że już w momencie składania aplikacji dokładnie wiedzą, w jakich terminach i na jakich stadionach będzie grała ich drużyna w fazie grupowej. Po drugie każde z ośmiu miast gospodarzy otrzymało dodatkową pulę około dwóch tysięcy biletów przeznaczonych wyłącznie dla jego mieszkańców. Te bilety będą losowane w pierwszej kolejności, na podstawie kodu miejsca zamieszkania na aplikacji, a ci, którzy nie będą mieli szczęścia, wezmą udział w losowaniu ogólnym.

Poza kwietniowym losowaniem będzie jeszcze pewna szansa nabycia biletu. Dotyczy to puli 32 procent kart wstępu, będących do dyspozycji narodowych federacji piłkarskich. Część przypadająca PZPN będzie sprzedawana za pośrednictwem internetu, ale szczegóły tej operacji znane będą w późniejszym terminie. Szansa nabycia wejściówki będzie jednak niewielka. Przed poprzednimi mistrzostwami PZPN przeznaczył dla polskich kibiców 7 tysięcy biletów, a na stronie internetowej zarejestrowało się 1,15 miliona chętnych.

Gadżety na Euro 2012

W sprzedaży dostępne są już oficjalne gadżety na Euro 2012. O tych oficjalnych jak i mniej oficjalnych możemy przeczytać na stronie gadzetynaeuro2012.com.pl na którą serdecznie zapraszamy!

Za ile?

UEFA jeszcze nie podała cen biletów w zależności od wybranych sektorów i rodzajów biletów. Wiadomo, że najtańsze będą kosztować 30 euro.

Płacić za bilety będzie można tylko w euro. Wyjątek uczyniono dla kibiców z państw gospodarzy – oni będą płacić w złotówkach i hrywnach.

Jakie bilety?

UEFA przygotowała trzy rodzaje biletów: na pojedyncze mecze, „Follow My Team” (ang. podążaj za moją drużyną), czyli bilet pozwalający obejrzeć wszystkie mecze wybranej reprezentacji oraz bilet stadionowy dający wstęp na wszystkie mecze rozgrywane na danym stadionie.

Oprócz tego bilety typu „Follow My Team” można zamówić w dwóch rodzajach: „Group” – na wszystkie trzy mecze grupowe oraz „Tournament” – na wszystkie trzy mecze grupowe i pozostałe mecze fazy grupowej (maksymalnie sześć spotkań).

Ograniczenia

Przy zamawianiu biletów UEFA wprowadza też dodatkowe obostrzenia: można aplikować maksymalnie o 4 pojedyncze bilety na jeden mecz (kupujący oraz do trzech gości) oraz nie można zamawiać biletów na dwa mecze odbywające się tego samego dnia.

Ponadto można starać się wyłącznie o bilety w jednej kategorii cenowej na dany mecz. Rozwiązanie to ma zapobiegać sytuacji, w której kibice zwiększaliby swoje szanse na wylosowanie aplikując o bilety z różnych kategorii cenowych. W zamian UEFA daje możliwość wybrania opcji ewentualnego otrzymania biletów w innej kategorii cenowej, niż pierwotnie wybrana. W ten sposób można zwiększyć swoje szanse otrzymania biletów.

Źródło: TVN24.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.5/10 (2 votes cast)
UEFA przedstawiła zasady sprzedaży biletów na EURO 2012, 5.5 out of 10 based on 2 ratings

Tagi: , ,

Komentowanie wyłączone.

Subskrybcja RSS