Zaistniej w sieci. Kliknij i sprawdź!

W Poniatowej szykują się wielkie zmiany. Kamiński będzie trenerem Stali?

Autor: GTW dnia czwartek, 17 Listopad 2011
Kategoria: Prasa, sezon 2011/12, STAL, Transfery, Zarząd

Zarząd StaliW Poniatowej zaczęło się wielkie sprzątanie. Z drużyną pożegnał się już trener Andrzej Nowaczek, a z gry zrezygnował Paweł Klimkiewicz. I to nie koniec. – Pozbędziemy się kilku piłkarzy z łapanki, których sprowadził trener Tomasz Jasik – mówi Jerzy Dębicki, prezes Stali.

Nazwisk nie chce na razie zdradzać, ale z naszych informacji wynika, że na sto procent wiosną w klubie zabraknie m.in. Kamila Pietronia i Macieja Ruty. Nie wiadomo czy na pozostanie zdecyduje się lubelski zaciąg: Wojciech Herda, Igor Grzesiak i Paweł Wieczorek. Choć działacze będą się starali zatrzymać tego ostatniego, bo w minionej rundzie pokazał się z dobrej strony.

Trwają też poszukiwania nowego szkoleniowca zespołu, który wiosną ma powalczyć o utrzymanie.

– Mamy na oku dwóch trenerów, z którymi będziemy rozmawiać. Wszystko wyjaśni się pod koniec przyszłego tygodnia – zapowiada Dębicki. Tajemnicą poliszynela jest, że największą szansę na objęcie posady ma Henryk Kamiński. Choć działacze Stali kontaktowali się też z Tomaszem Kamińskim, Mirosławem Kosowskim i Damianem Kwietniem.

– W czwartek mamy rozmawiać o warunkach i jeśli zostaną spełnione to obejmę Stal – potwierdza Henryk Kamiński, który chce mieć przede wszystkim wolną rękę w doborze zawodników.

Nowe kierunki polityki Stali mają być przedstawione w przyszłym tygodniu członkom klubu, żeby je zaakceptowali. Jak widać roszad personalnych będzie sporo, ale nie ma mowy o zmianach w zarządzie.

– Podjęliśmy się zadania wyprowadzenia klubu z zapaści i w sprawach finansowych to się udało. Pozostał problem kadrowy, ale powoli staramy się to uporządkować – tłumaczy prezes Stali.

Chęć powrotu do Poniatowej zgłosił Tomasz Wójcik, który nigdzie obecnie nie gra, a formalnie jest piłkarzem Hetmana Żółkiewka. Razem z Kamińskim w Stali może też wylądować spora grupa zawodników Vikinga Leśniczówka, który prowadzi popularny w regionie szkoleniowiec.

– Jest tam 4-5 chłopaków na IV ligę, którzy po solidnym przepracowaniu zimy mogą być wzmocnieniami – uważa Kamiński.

 

Źródło: Dziennik Wschodni

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.2/10 (6 votes cast)
W Poniatowej szykują się wielkie zmiany. Kamiński będzie trenerem Stali?, 9.2 out of 10 based on 6 ratings

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , ,

Komentowanie wyłączone.

Subskrybcja RSS