Zaistniej w sieci. Kliknij i sprawdź!

Wygrana rezerw Stali w „Derbach Gminy”

Autor: GTW dnia sobota, 28 Sierpień 2010
Kategoria: sezon 2010/11, STAL II

Mecz pierwszej kolejki A klasy pomiędzy Stalą II a Poraj Kraczewice zakończył się pewnym zwycięstwem gospodarzy 6:1. Mimo, że do 72 minuty na tablicy widniał wynik 1:1.

Stal rozpoczęła mecz zgodnie z przedmeczowymi założeniami. Trener Kamiński wspominając mecze z Kraczewicką drużyną z poprzedniego sezonu nakazał rozważną i spokojną grę na samym początku spotkania i dać wyszaleć się rywalom. Tak też się stało i optycznie początek spotkania należał do gości. Kilka akcji i niecelnych strzałów i do głosu zaczęła dochodzić Stal. Duża liczba wymienianych podań, szanowanie piłki i akcje bokami i w 16 minucie meczu dośrodkowanie z prawej strony boiska Damiana Chruścińskiego na lewej stronie zamyka Sebastian Węgorowski i uderzeniem głową daje Stali prowadzenie.

Od tego momentu przewaga Stali nie podlegała dyskusji i przez kilka minut piłka nie opuszczała połowy gości. Poraj wyprowadza w końcu dwie, trzy kontry i po jednej z nich futbolówkę ręką w polu karnym dotyka Łukasz Długosz i goście wykorzystując rzut karny doprowadzają do remisu.

Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Druga połowa rozpoczyna się od szarpanych akcji z obu stron. Goście trafiają w słupek, a uderzenie głową Długosza z najbliższej odległości broni bramkarz gości.

Wszystko uległo zmianie po 72 minucie. Stal po raz drugi w tym spotkaniu wychodzi na prowadzenie za sprawą Karola Czajki, który z wielkim spokojem pokonuje golkipera gości uderzeniem z obrębu pola karnego.

Nie minęły dwie minuty a było już 3:1. Paweł Gorczyca mocnym uderzeniem zza „16” podwyższa prowadzenie.

Goście nie zdołali wyprowadzić akcji a na tablicy wyników pojawił się wynik 4:1. Grający tego dnia z konieczności na lewej pomocy Michał Jackowski silnym strzałem w krótki róg zdobywa swoją pierwszą bramkę na boiskach A klasy. Gratulujemy.

W tym momencie na boisku pojawia się Rafał Szwed, którego trener Kamiński wysyła do linii ataku i już kilka minut później debiutujący na tym szczeblu młody zawodnik Stali podwyższa prowadzenie gospodarzy.

W ostatnich sekundach wynik na 6:1 ustala Norbert Frączek sprytnym strzałem lobując i bramkarza i próbującego bezradnie interweniować obrońcę. Tym samym kapitan rezerw strzelił trzeciego gola w trzecim kolejnym meczu przeciwko Porajowi.

Podsumowując… tradycji stało się za dość i po raz kolejny Poraj bardzo długo opierał się Stali. I po raz kolejny w ostatnich minutach Stal strzela rywalom z Kraczewic kilka goli.

Stal II Poniatowa – Poraj Kraczewice 6:1 (1:1)