Zaistniej w sieci. Kliknij i sprawdź!

Zarząd Stali Poniatowa podał się do dymisji, co dalej z klubem?

Autor: GTW dnia niedziela, 19 Grudzień 2010
Kategoria: sezon 2010/11, Zarząd

Zarząd StaliW piątek działacze Stali Poniatowa mieli się spotkać na zebraniu sprawozdawczo-wyborczym. Zgodnie z planem do dymisji podał się cały zarząd „żółto-niebieskich”, ale nie doszło do wyboru nowych władz. Tymczasowo obowiązki prezesa przejął były piłkarz Stali Andrzej Mazurek.

Sternik klubu z Poniatowej ma zostać wybrany 3 stycznia, ale na razie nie ma chętnych do przejęcia schedy po Wiesławie Olchawskim.

Na wiosnę drużynę ma poprowadzić ktoś z trójki trenerów: Jarosław Góra, Damian Kwiecień, Tomasz Jasik. Podczas piątkowego zebrania pojawiła się jeszcze kandydatura Henryka Kamińskiego, ale szybko została odrzucona. Największe szanse na posadę szkoleniowca ma ten ostatni, który po urlopowaniu Marka Leszczyńskiego prowadził już drużynę w kilku meczach.

Pojawił się również pomysł, aby na ławce trenerskiej zasiadł duet szkoleniowców: Kwiecień, Jasik. Mimo że z zespołem pożegnało się kilku piłkarzy, jak: Mateusz Chmielnicki, Karol Ręba, czy Krzysztof Kasperski to „żółto-niebiescy” będą chcieli ich zatrzymać, gdyż przed pół roku obowiązują ich jeszcze umowy z klubem.

To samo dotyczy trójki graczy wypożyczonych z Avii Świdnik: Rafała Krasnowskiego, Łukasza Michalczuka i Łukasza Frąca. Chociaż tuż po zakończeniu rundy jesiennej działacze zapowiadali wzmocnienia i chęć uratowania III ligi, to obecnie ciężko stwierdzić, jaka przyszłość czeka zespół Stali.

Odpowiedź na to pytanie być może kibice poznają już we wtorek. Pełniący obowiązki szefa klubu Mazurek ma się spotkać z burmistrz Lillą Stefanek i porozmawiać na temat dalszego funkcjonowania drużyny z Poniatowej.

Wiadomo jednak, że sytuacja finansowa klubu znacznie się poprawiła. Jeszcze kilka miesięcy temu drużyna była w poważnych tarapatach, ale teraz nieoficjalnie mówi się, że długi wynoszą zaledwie około 25 tysięcy złotych.

W Poniatowej zapowiadają, że chcą, aby klub przetrwał, ale o otrzymanie w gronie trzecioligowców będzie niezmiernie ciężko, bo „żółto-niebiescy” po rundzie jesiennej tracą do miejsca w bezpiecznej strefie tabeli siedem punktów.

Źródło: Dziennik Wschodni

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)
Zarząd Stali Poniatowa podał się do dymisji, co dalej z klubem?, 10.0 out of 10 based on 2 ratings

Tagi: , , , , ,

Komentowanie wyłączone.

Subskrybcja RSS