Zaistniej w sieci. Kliknij i sprawdź!

Zmiany, zmiany, zmiany!

Autor: Nikodem Dyzma dnia czwartek, 1 Lipiec 2010
Kategoria: Artykuł, sezon 2010/11, Zarząd

Herb Stali

Jak się dowiedzieliśmy od osoby bezpośrednio związanej z Klubem na nowy sezon Zarząd zaplanował wiele zmian, sezon w którym jak wszyscy wiemy Stal obchodzić będzie swoje sześćdziesiąte „urodziny”. Jedną z najpoważniejszych zmian będzie LIKWIDACJA DRUŻYNY REZERW, bezpośredniego zaplecza pierwszego zespołu w którym młodzi piłkarze zaznajamiali się z seniorską piłką na boiskach A klasy.

Kadra na nowy sezon w III lidze ma w ogromnej większości składać się z wychowanków Stali. Działania takie mają na celu głównie dać…

Klubowi… zaoszczędzić. Jak wiemy pozyskiwanie zawodników z zewnątrz oraz utrzymywanie ich wymaga sporych nakładów finansowych.

O ile nie powinno być problemów z kadrą piłkarzy z Poniatowej,prezentujących taki czy inny poziom, to problemem może być zakontraktowanie trenera z Naszego miasta. Bowiem dwóch zainteresowanych trenerów Wojciech oraz Henryk Kamińscy nie śpieszą się do pełnienia tej funkcji. Po pierwsze wynika to m.in. z sytuacji jaka zaistniała w Stali w ostatnim sezonie. Trener z „papierami” zarabiający duże pieniądze oraz kadra zarabiająca w sumie od kilku do kilkunastu tysięcy z trudem utrzymała się w III lidze. Ciężko więc pozyskać będzie trenera, który poprowadzi w III lidze zespół złożony tylko z wychowanków Stali. Niestety zdecydowana większość młodych piłkarzy występowała co najwyżej w A klasie.

Oczywiście mamy nadzieję, iż mieszanka taka wypali. Piłkarze pozyskani z zewnątrz nie zawsze wkładają całe serce w grę, a ciężko o bardziej ambitnych piłkarzy niż wychowankowie którzy dostają szansę na grę w tak wysokiej klasie rozgrywkowej.

Wszystkie wymienione plany jak wskazuje sama nazwa są jedynie planami. Nowy sezon już nie długo ale z doświadczenia wiem, że trudno o bardziej nieobliczalny Klub jak poniatowska Stal. Należy więc spodziewać się jeszcze wielu „nowelizacji” przed ostatecznym przystąpieniem do sezonu 2010/11.

stalowcy.COM

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Tagi:

Komentowanie wyłączone.

Subskrybcja RSS