Zaistniej w sieci. Kliknij i sprawdź!

Kibice Stali | sezon 2007/2008

SEZON 2007/2008

RUNDA JESIENNA:

Zaczęło się w tym sezonie a dokładniej na meczu ze Spartą Rejowiec Fabryczny.
Kilka tygodni wcześniej mała grupa kibiców odwiedza Bełżyce by wspomóc przyjaciół z Rejowca Fabrycznego w ich wyjazdowym spotkaniu Sparty z bełżycką Unią.
Pełną parą doping ruszył na meczu ze Startem Krasnystaw.
Obecnie grupa młodych kibiców liczy ok. 30-40 osób, lecz z meczu na mecz ta grupa powiększa się.
Średnia wieku młodych kibiców to 16-17 lat. Nie jest to może grupa zdolna podołać wszystkim wymaganiom stawianym kibicom, jednak jak już ktoś powiedział „od czegoś trzeba zacząć”
Grupa młodych zapaleńców nazwała się Young Group `07.
Na początek grupa stawia sobie za cel tworzenie dopingu na własnym obiekcie lecz ma także na swoim koncie kilka wyjazdów m.in. do Puław, Bełżyc, Lubartowa, Lublina czy Rejowca Fabrycznego, gdzie razem z zaprzyjaźnionymi kibicami Sparty stworzyli piękną oprawę meczową.
Jak do tej pory młodzi kibice wystawili największy młyn w liczbie ok. 70 osób w meczu z CHełmianką Chełm. Do tego stworzyli świetną oprawę (race, świece dymne oraz serpentyny).
Młodzi Stalowcy sympatyzują z kibicami Sparty Rejowiec Fabryczny. Jak do tej pory nie została zawiązana żadna zgoda czy inne porozumienie.

11 sierpnia. Unia Bełżyce – Sparta Rejowiec Fabr. Spotkanie wyjazdowe Sparty. Na ten mecz wybiera sie 4 osobowa grupa kibiców Stali. Wtedy dochodzi do pierwszych rozmów kibiców Stali i Sparty. Sparty tego dnia cały autokar ok. 40 osób. Wywieszone zostają flagi PONIATOWA, SPARTA oraz FC Motor. Przez całe spotkanie prowadzony jest głośny doping. Sparta prezentuje także drobną pirotechnikę. Wielkie podziękowania dla Sparty.
SPARTA%STAL

16 sierpnia. Unia Bełżyce – STAL. Na derbach stawia się. około 300 osobowa grupa kibiców z Poniatowej co stanowi ok. 90% wszystkich widzów tego dnia w Bełżycach. Czynny doping prowadzi grupa ok. 20 kibiców Stali. Prowadzą głośny rwany doping. Po spotkaniu dochodzi do krótkich spięc miedzy kibicami jednak do niczego większego nie dochodzi. Droga powrotna spokojna.

18 sierpnia. SPARTA – STAL. Na ten mecz do Rejowca wybiera się grupa ok. 20 kibiców. Wspólnie ze Spartą Stalowcy [razem ok. 60 osób] prowadzą doping przez całe spotkanie. Wywieszone zostają flagi PONIATOWA, „Pasiak” Sparty, FC Motor oraz SPARTA. Z Oprawy prezentowane są serpentyny, race oraz ognie sztuczne. Podczas spotkania oraz po spotkaniu kibice Sparty goszczą wysokimi procentami kibiców Stali. Wielkie Podziękowania dla kibiców Sparty za gościnę.
SPARTA%STAL
30 września. STAL – Start Krasnystaw. Tego dnia w młynie stawia się 30 osobowa grupa młodych kibiców. Na początku meczu lecą serpentyny. Wywieszona zostaje flaga PONIATOWA. Całe spotkanie prowadzony jest głośny doping.14 października. STAL – Orlęta Łuków. Na to spotkanie w młynie stawia się 40 osobowa grupa. Wywieszają flagę PONIATOWA. Na początku spotkania rzucają serpentyny. Przez całe spotkanie prowadzą głośny doping.


20 października. Wisła Puławy – STAL. Do Puław wybiera się 15 osobowa grupa młodych kibiców. Na początku spotkania rzucają serpentyny. Przez całe spotkanie prowadzą głośny doping.


28 października. STAL – CHełmianka CHełm. Na tym spotkaniu w młynie stawia się grupa ok. 70 młodych kibiców. Przez całe spotkanie prowadzą głośny doping. Z opraw prezentują serpentyny, race oraz kartoniadę.3 listopada. Lublinianka Lublin – STAL. Na to spotkanie wyjazdowe wybiera się grupa 25 kibiców. Przez całe spotkanie prowadzony jest głośny dopng. Na początku  pierwszej i drugiej połowy na murawę lecą serpentyny. Droga powrotna bez przygód.11 listopada. STAL – Spartakus Szarowola. W młynie stawia się grupa ok. 50 osób. Całe spotkanie prowadzony jest głośny doping. Z oprawy prezentowane są serpentyny oraz kartoniada. Po spotkaniu kibice wraz z zawodnikami świętują mistrza jesieni.


RUNDA WIOSENNA:

W rundzie wiosennej sezonu 2007/2008 „kibicowanie” trwa nadal. Były obawy, że „zauroczeni” dopingiem młodzi kibice na wiosnę zrezygnują z dopingowania Stali. Na szczęście tak się nie stało.

15 luty. STAL – Górnik II Łęczna. Pierwszy mecz w rundzie i mamy pierwszą oprawę ze strony młodzieży. Oprawa jest skromna ponieważ kibice szykują „coś większego” na kolejne spotkanie u siebie a jest nim mecz Stali i Sparty Rejowiec Fabryczny. Na tym mspotkaniu młodzi kibice prowadzą głośny dopng przez 90min. Z oprawy prezentują: konfetti i serpentyny.
Po tym spotkaniu dociera do Poniatowej nowa flaga stali, zamówiona u Tomasza Szulca z Łodzi. Trzeba wspomnieć, że przy realizacji tego projektu duży wkład miał zarząd Stali pomagając finansowo kibicom.


30 marca. STAL – SPARTA REJOWIEC FABRYCZNY. Mecz przyjaźni pomiędzy kibicami obu zespołów. Do Poniatowej z Rejowca przybyło około 60 kibiców z czego 5 z Zaklikowa oraz 8 z Motoru Lublin. Młodych Stalowców stawiło się także około 60. Cały mecz prowadzony jest głośny doping. Z Oprawy kibice prezentują: konfetti, serpentyny, ognie sztuczne, race, pasy w barwach Stali oraz dwie kartoniady (jedna w barwach Sparty a jedna w barwach Stali). Po meczu młodzi kibice obu drużyn wedrują do pobliskiego parku by „przypieczętować” ZGODĘ. I tak od tego meczu kibice Stali mają już oficjalnie nowych przyjaciół na szlaku kibicowskim.
SPARTA%STAL


13 kwietnia. Janowianka Janów Lubelski. Na to spotkanie wyjazdowe wybiera się 35 osoba grupa kibiców Stali. Wywieszają dwie flagi STAL PONIATOWA oraz YG ’07. Przez całe spotkanie głośny doping. Gospodarze nie wystawiają młyna. Powrót do domu bez atrakcji.


20 kwietnia. STAL – Podlasie Biała Podl. Nasza Stal rozgrywa spotkanie w Poniatowej z Podlasiem Biała Podlaska. Na tym meczu w „młynie” stawia się tylko ok. 30 młodych kibiców. Wywieszają jedną flagą „Young Group `07”, na początku spotkania rzucają serpentyny i przec całe spotkanie prowadzą rwany doping. Niestety po spotkaniu dwóch naszych kibiców traci na rzecz 10-osobowej grupy kibiców W.P. dwie flagi. Jedna z nich jest nowa czarna flaga młodych kibiców, widoczna na zdjęciu z tego spotkania poniżej a druga to stara [ok 15 lat mająca] żółta flaga z napisem PONIATOWA. [H.I.W.D.]

27 kwietnia. Stal Kraśnik – STAL. Około 40 osobowa grupa wybiera się do Kraśnika. Część jedzie dwoma busami, reszta na auta osobowe.  Jak zwykle problem z busem. Kierowca bojąc sie szkód rząda astronomiczną kwotę od kibiców. Młodzi kibice częstują go „uprzejemnościami” i szukają inny transport. Na szczęście znajduje się inny mądry przewoźnik. Głośny, czasem rwany doping trwa przez całe spotkanie. Zostaje wywieszona flaga STAL PONIATOWA. Z oprawy kibice przentują tylko konfetti.

30 kwietnia. STAL – Tomasovia Tomaszów Lub. W Poniatowej nasza Stal podejmuje wicelidera tabeli Tomasovię Tomaszów Lub. W sektorze kibiców Stali stawia się około 40 osoba grupa. Na tym spotkaniu młodzi kibice prezentują nową sektorówkę. Zostaje wywieszona flaga STAL PONIATOWA oraz flaga Fan Klubowa Motoru Lublin „REJOWIEC”. Na ten mecz w Poniatowej stawia się grupka kibiców z Rejowca Fabrycznego. Wspólnie prowadzony jest głośny doping przez całe spotkanie. Z oprawy młodzi kibice prezentują wspomnianą wczesniej sektorówkę oraz race.


4 maja. Lewart Lubartów – SPARTA. Młodzi kibice dzień wczesniej [3 maja] „odpuszczają” wyjazd do Krasnegostawu. 4 maja kilku Stalowców wybiera się do Lubartowa wesprzeć swoich braci w meczu Lewart – Sparta.
SPARTA%STAL

11 maja. STAL – Lewart Lubartów. Młodzi kibice zbierają się na tym meczu  w liczbie ok. 35 osób. Na początku spotkania kibice wraz z zawodnikami uczcili minutą ciszy tragiczną śmierć swojego kolegi [„Citko”] młodego, byłego zawodnika Stali. Z powodu ogólnego „przygnębienia” i szacunku do zmarłego przez pierwszą połowę kibice nie prowadzą dopingu. W drugiej połowie wywieszają flagę STAL PONIATOWA i prowadzą głośny, chwilami rwany doping. Na tym spotkaniu oprawy brak.


21 maja. STAL – Wisła Puławy. To spotkanie zapowiadało się od dłuższego czasu jako jedno z bardziej interesujących nie tylko pod względem piłkarskim ale równiez kibicowskim. Puławscy kibice od dłuższego czasu zapowiadali przyjazd do Poniatowej i tak się stało. Kilka tygodni wczesniej Wisła „pozyskuje” dwie nasze flagi, które oczywiście ze sobą przywiozła. Kibice gości stawiają się w około 50 osobowej grupie. Jeszcze zanim doszło do pierwszego gwizdka sędziego na trybunach zawrzało. Doszło do starcia. Po ok 10 minutowej walce obie grupy zostają rozdzielone przez ochronę. Przez całe spotkanie na trybunach nie było spokojnie. Z obu stron co chwilę było słychać niepochlebne teksty na drużynę przeciwnika. Kilka razy kibice Stali starli się z ochroną a po wejściu oddziału Policji również z nimi. O wyniku potyczki między kibicami obu drużyn nie napiszemy ponieważ nie jest to miejsce do takich komentarzy. Z powodu ciągłych zamieszek nie dochodzi do zaprezentowania większej oprawy. Młodzi kibice cały mecz z przerwami wspierają swoich zawodników głośnym dopingiem. Co do oprawy to młodzi kibice z Poniatowej prezentują skromną ilośc konfetti i serpentyn na początku spotkania. Odpalają kilkakrotnie sporą ilość saletry. Również na koniec meczu młodzi kibice stosują serpentyny i konfetti i wspólnie z zawodnikami świętują na środku murawy zdobycie Mistrzostwa IV Ligi Lubelskiej. Po spotkaniu na mieście dochodzi do starć kibiców Stali z Policją skutkiem czego zostaje zatrzymanych kilkanaście osób.24 maja. Lublinianka Lublin – SPARTA. Mecz wyjazdowy naszych przyjaciół z Rejowca Fabrycznego do Lublina. Sparta zmierzyła się z Lublinianką Lublin. Na trybunach znalazło się około 30 osób z Rejowca, 4 osoby z Trawnik, 3 z Motoru Lublin oraz 18 osób z Poniatowej. Wywieszone zostają dwie flagi. Jedna flaga Sparty: „SPARTA” i jedna Stali: „STAL PONIATOWA”. Ta trybunach panowała „miła i przyjazna atmosfera”. Serdeczne podziękowania dla chłopaków z Rejowca Fabrycznego za gościnę na tym meczu.
SPARTA%STAL

25 maja. CHełmianka CHełm – STAL. Pomimo braku zorganizowanego wyjazdu do Chełma na mecz Stali z miejscową Chełmianką wybiera się 10 osobowo grupka kibiców. Nie zostaje wywieszona flaga. Od czasu do czasu kibce prowadzą doping. Mimo braku zorganizowanego wyjazdu młodych kibiców ten wyjazd trzeba uznać za zaliczony właśnie dzięki tej skromnej grupce.

1 czerwca. STAL – Lublinianka Lublin. Ostatnie spotkanie żółto-niebieskich przed własną publiką. Kibice w Poniatowej prędzej spodziewali się przegranej swoich zawodników niż kibiców gości. Dzisiaj się pozytywnie rozczarowali. Tuż przed początkiem spotkania nadjechała autokarem ok 30 osobowa grupa kibiców z Lublina. Lublinianie prowadzili rwany dośc głośny doping przez całe spotkanie. Teraz mowa o „naszych”. Na to spotkanie miała być przygotowana „wielka feta” jednak nic z tych planów nie wyszło. Na początku spotkania poleciało kilka serpentyn oraz posypało się konfetti. Doping był rwany, głośny przez całe spotkanie. Niestety żadna oprawa meczowa nie została zaprezentowana. Po spotkaniu kibice wraz z zawodnikami już po raz drugi świętują na środku boiska wywalczone mistrzostwo IV ligi w sezonie 2007/2008.


18 czerwca. STAL – Supraślanka Supraśl. Drugie spotkanie barażowe o nową II ligę. Rywalem Stali jest Supraślanka Supraśl. Młodych kibiców w młynie ok 40 osób z czego 6 ze Sparty oraz 5 z Motoru. Serdeczne dzięki za odwiedziny. Młodzi wieszają na płocie 3 flagi [STAL PONIATOWA, SPARTA oraz REJOWIEC]. Przez całe spotkanie prowadzony jest głośny doping. Na początku spotkania na murawę lecą serpentyny. Dodatkowo z oprawy pojawiła się również sektorówka oraz stroboskopy. Po spotkaniu zawodnicy wraz z kibicami świętują awans do II ligi.


VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.3/10 (7 votes cast)
Kibice Stali | sezon 2007/2008, 7.3 out of 10 based on 7 ratings
Subskrybcja RSS