Zaistniej w sieci. Kliknij i sprawdź!

Po północy zamówisz bilety na Euro 2012

Autor: GTW dnia poniedziałek, 28 Luty 2011
Kategoria: Euro 2012

Euro 2012Od północy na stronie UEFA będzie można wybrać i zamówić bilety na Euro 2012. Pośpiechu na razie nie ma – rejestracja, która zaczęła się 1 lutego, i sprzedaż potrwają do końca marca. Potem, o przydziale wejściówek, i tak zdecyduje losowanie. Jak powiedział nam rzecznik rzecznik prasowy Euro 2012 Polska, zarejestrowanych chętnych są już „setki tysięcy”. Dokładnej liczby nie chciał podać zasłaniając się tajemnicą handlową. Dwie osoby wylosowały już wejściówki w specjalnej loterii. Otrzymają je na uroczystych galach w Kijowie i Warszawie, gdzie pojawi się prezydent UEFA – Michel Platini. Ceremonia rozpocznie się w warszawskim Centrum Nauki Kopernik we wtorek o godz. 16.

Szczęśliwcy

Oprócz Platiniego pojawią się tam prezes PZPN, Grzegorz Lato i „ambasadorzy” turnieju – Andrzej Szarmach i Zbigniew Boniek. W tym samym czasie, w oddalonym o 820 kilometrów Kijowie, Ukraińcy przywitają ambasadora Olega Błochina oraz dyrektora turnieju Markijana Łubkiwskiego. Władze europejskiego futbolu reprezentować będą delegat prezydenta UEFA na UEFA EURO 2012 František Laurinec oraz dyrektor operacyjny UEFA Events SA Martin Kallen. Na obu ceremoniach zwycięzcy loterii promocyjnej UEFA otrzymają po cztery bilety na pierwsze mecze Polski i Ukrainy w turnieju finałowym. Wiadomo już, że są to Polak mieszkający w Tarczynie koło Warszawy i Ukrainka z Białej Cerkwi pod Kijowem. Otrzymają po cztery bilety na pierwsze mecze Polski i Ukrainy w turnieju finałowym.
Dodatkowo jeden kibic z każdego z krajów gospodarzy zostanie wylosowany podczas wtorkowych ceremonii i otrzyma cztery bilety także na mecze gospodarzy.

Chętnych będzie na pewno więcej

Założyć konto można było już od 1 lutego. Będzie to można dalej zrobić do końca marca. Wtedy też zakończy się sprzedaż wejściówek. Po odjęciu biletów do dyspozycji UEFA, PZPN i innych związków krajowych, dla kibiców pozostanie 43 procent biletów, czyli około 600 tysięcy. Reszta musi liczyć na szczęście w losowaniu, które odbędzie się w połowie kwietnia.
Juliusz Głuski, rzecznik prasowy Euro 2012 Polska nie chciał nam zdradzić dokładnej liczby już zarejestrowanych na stronie UEFA (uwaga, rejestracja to pierwszy krok, potem trzeba jeszcze zamówić bilety). Powiedział, że to „setki tysięcy”. Ceny wahają się od 120 do 2,4 tys. złotych. Do kupienia jest kilka rodzajów biletów. Podzielono je na trzy kategorie, ze względu na atrakcyjność miejsc na stadionie.

Konto na stronie UEFA można założyć tutaj.

Źródło: TVN24

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.6/10 (5 votes cast)
Po północy zamówisz bilety na Euro 2012, 5.6 out of 10 based on 5 ratings

Tagi: , ,

Komentowanie wyłączone.

Subskrybcja RSS