Zaistniej w sieci. Kliknij i sprawdź!

PZPN grozi zawieszeniem Podkarpackiego ZPN

Autor: GTW dnia środa, 28 Lipiec 2010
Kategoria: LZPN / Podkarpacki ZPN, Prasa, PZPN

Podkarpacki ZPNJeszcze półtora roku temu Kazimierz Greń był największym przyjacielem Grzegorza Laty, szefem jego kampanii wyborczej. Dziś związek grozi bezprecedensowym zawieszeniem Podkarpackiego ZPN (przewodniczącego rozgrywkom III ligi lubelsko-podkarpackiej – przyp. red.), któremu szefuje właśnie Greń. Dla piłkarzy, sędziów i działaczy z Podkarpacia oznaczałoby to banicję z krajowego futbolu.

W piśmie podpisanym przez Latę i sekretarza generalnego Zdzisława Kręcinę centrala zarzuca Greniowi „działania godzące w interesy i dobre imię związku„. – Chodzi o jego wypowiedzi dla mediów. Poza tym działania Podkarpackiego ZPN są niezgodne ze statutem PZPN i przepisami FIFA. Członek związku nie może pozywać do sądu swojej organizacji, a prezes Greń chciał tak zrobić. To wystarczająca podstawa do zawieszenia związku. Jest to pismo ostrzegawcze – słyszymy w PZPN.

Greń rzeczywiście zapowiadał, że pójdzie do sądu, bo poczuł się obrażony zarzutami o zły nadzór nad stworzonym przez PZPN ośrodkiem szkolenia młodzieży na Podkarpaciu. Związek zarzuca także tamtejszemu ZPN bezprawne zmiany delegatów na zjazd, nieusprawiedliwione wystąpienia do Ministerstwa Sportu oraz ustawiczne obrażanie działaczy PZPN.

Na czwartek zwołano nadzwyczajny zjazd Podkarpackiego ZPN, który ma się wypowiedzieć na temat pisma z PZPN. – Nie zamierzam zaprzestać krytyki związku. Jeżeli jednak zjazd uzna inaczej, jestem gotów odejść. Jestem po stronie większości Polaków, którzy chcą zmian w PZPN. Związek nie zamknie mi ust – zapowiada Greń.

Ewentualne wykluczenie Podkarpackiego ZPN ze struktur związku niewątpliwie byłoby wyjątkiem na olbrzymią skalę. Ale Greń twierdzi, że jest na to przygotowany. – Będziemy prowadzić rozgrywki do poziomu trzeciej ligi. Może utworzymy podkarpacką ekstraklasę, a może zwrócimy się do federacji słowackiej lub ukraińskiej i tam będziemy grać? Możliwości jest wiele – kończy.

Źródło: lubgol / sport.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Tagi: , , , ,

Komentowanie wyłączone.

Subskrybcja RSS